banner87
21 Mayıs 2019 Salı

AK PARTİ DEVELİ KONGRESİNİ YAPTI

Listenin biri eksik olmasından dolayı aday olarak gösterilmedi

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:33
Bu haber 715 kez okundu
 AK PARTİ DEVELİ KONGRESİNİ YAPTI
Haberici -->

AK Parti Develi ilçesinde olağan kongre yapıldı. Kongreye iki liste aday olarak çıktı. Ancak adaylardan birisinin listesinde yer alanlar, “Bizim bilgimiz yoktu” diyerek listeden ayrılmaları üzerine adaylığı listedeki yetersizlikten dolayı iptal edildi. Mevcut başkan Mehmet Durukan, tek liste olarak aday oldu ve ilçe başkanlığında güven tazeledi.

AK Parti 6. Olağan kongresi Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yoğun katılım ile gerçekleşti. Kongre, önceki dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Kayseri Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Ak Parti Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri Ak Parti İl başkanı Hüseyin Cahit Özden, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, belediye başkanları, il ve ilçe yönetimleri iye Develili vatandaşların katıldı.

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Divan Başkanlığı oluşturuldu. Divan Ak Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Vedat Arıkan başkanlığında beş kişiden oluştu. Divan üyeleri yerlerini aldıktan sonra Ak Parti Develi İlçe Başkanı Mehmet Durukan, açılış konuşması yaptı. Konuşmasında Başkan Durukan, “6. Olağan kongremizin ilçemize Kayseri’mize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugüne kadar geçtiğimiz tüm seçimlerde bizlere destek veren yanımızda yer alan ilçemizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Partimizin kurucu ilçe başkanı Enes Yurtseven ve Sayın İbrahim Güçlü Başkanımıza hizmetlerinden dolayı kendilerine bir kere daha teşekkür ediyorum. 16 yıl önce çıktığımız bu kutlu yolda sadece rabbimizden yardım istedik. Gönül kazanmayı oy kazanmak kadar önemli gördük. Mehmet Durukan’ı siz delegelere sizleri de Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Cabbar, “Halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile kurulan Ak partimiz adeta ülkemizin kaderini değiştirerek her alanda önemli hizmetlere imza atmıştır. AK Partimiz sadece Türk siyaset tarihinde değil Dünya siyasetinde de söz sahibi olan ve mazlumların ortak sesi olan bir hareket olarak yoluna devam etmektedir.Kıymetli hemşerilerim Ak partimizle ülkemizde başlayan güçlü yatırımlardan elbette Develi’mizde nasibini almış ve almaya devam edecektir. Develi 6. Olağan kongrenin tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili ve önceki dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, konuşmasında, “Ak Parti bir sevda işi Ak Parti ülkesine gönül verenlerin işi Ak Parti Türkiye’nin geleceğini istikrarını, istikbalini düşünenlerin işidir. 15 Temmuzda sokağa çıkamayanlar şimdi kalkmış adalet yürüyüşü adı altında sokağa çıkmaya kalkıyorlar. 6. Olağan kongremizin Develimize ve Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Ak Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görsel video mesajı gösterildi.

Kongrede ilçe başkanlığına aday olan İmdat Güven’in delege listesinde bulunan üyelerin kendi rızası olmadığını belirten istifa dilekçeleri Divan kurulunu sunulmasının ardından İmdat Güven’in vermiş olduğu asıl üye delege listesinde sayının yetersiz olmasından dolayı iç tüzük gereği iptal edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) olağan üstü toplantı nedeniyle milletvekilleri Ankara’ya hareket etti. 6. Olağan Kongre seçimlerinde delegelerin oy kullanılmasının ardından Ak Parti Develi İlçe Başkanlığında güven tazeleyen Başkan Mehmet Durukan tebrikleri kabul ettikten sonra program sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV