banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

AK PARTİ HER DÖNEM BİRİNCİ PARTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyarette Kayseri’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi.

30 Haziran 2018 Cumartesi 07:35
Bu haber 314 kez okundu
AK PARTİ HER DÖNEM BİRİNCİ PARTİ
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyarette Kayseri’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bakan Özhaseki, “AK Parti 2002 seçimlerinden bu yana her seçimde birinci parti olmuştur. Yine oy kaybı var ama birinci parti oldu. Bununla ilgili değerlendirmelerimiz de var” diye konuştu.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Kayseri Gazeteciler Cemiyetini Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Milletvekili Hülya Nergis, İl Başkanı Fatih Hasyüncü ve beraberindeki kalabalık grupla ziyaret etti. Ziyarette Bakan Mehmet Özhaseki, ülke gündemi, ülke ve Kayseri’deki seçim sonuçları, terör örgütleri ile yapılan mücadeleler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İmar barışı il ilgili de yapılan müracaatların her geçen gün arttığını söyleyen Bakan Özhaseki, “Yılsonuna kadar imar barışından 30-40 milyar lira beklentimiz var” dedi.

13 SEÇİMİN HEPSİNDE ŞAMPİYONUZ

Bakan Mehmet Özhaseki, kentteki seçim sonuçları il ilgili olarak da, “Kayseri’de parti olarak geri gidişimiz var, bu konuda çalışmalarımızı yapacağız. Elbette buradan bir ders aldık, fakat doğru ders almak lazım. Belki AK Parti’nin şimdiye kadar ortaya koyduğu performansı hiçbir parti ortaya koyamadı. 13 seçim var hepsinde şampiyon sizsiniz; ama biraz aşağı biraz yukarı oy alıyorsunuz. Bu arada biraz oyumuzun azalması, yükselmesi ve bunun neden olduğu konusunda gerekli çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

DEMOKRASİ ADINA KAZANÇ

24 Haziran seçimlerinin büyük bir olgunluk içinde geçtiğini dile getiren Özhaseki, gündeme dair şu değerlendirmelerde bulundu:

“Seçim büyük bir sükunet ve olgunluk içinde geçti. Bu seçimde ilk kazanım demokrasi kazanımı oldu. Son 17 yıldır 13 seçim yapıldı, kimsenin burnu kanamadı. Hepimizi üzecek bir olay meydana gelmedi. Üstelik de Avrupa’dan Türkiye’de bir şey olsa diye bekleyenlerin olduğu bir durumda Türkiye müthiş bir olgunlukla bu seçimi yaptı. Son seçimde yüzde 86 gibi bir katılım bizim için bir kazanç. Özellikle referandum öncesinde ifade etmeye çalışmıştık, yüzde 10 barajının ittifakların olacağı durumda bir anlamının kalmayacağını söylemiştik. Vatandaşın yüzde 98’ini temsil eden siyasi fikirler mecliste yer aldı.”

İşte Bakan Mehmet Özhaseki’nin açıklamalarından önemli detaylar;

Millet RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A sahip çıktı

Millet liderine sahip çıktı. Neredeyse 27 milyon oy Recep Tayyip Erdoğan için kullanıldı. Sandığa 15 Temmuz ruhu yansıdı. Bir taraftan FETÖ bela örgütü, bir taraftan PKK terör örgütü, bir sürü isimle anılan örgütlerin her birinin faaliyetlerinin karşısında bir araya gelen Cumhur İttifakı 15 Temmuz sonrası seçime damgasını vurmuştur. 16 yıldır iktidarda olan bir parti var, envai çeşit suçlamalar devam ediyor. Millet bunları elinin tersini itmiş ve yeni sisteme ve onun başındaki lidere güvenini ortaya koymuştur.

YILLARCA KÖTÜLÜK EDENLER HİZAYA GELDİ

“İçerideki şer odaklarıyla birlikte yurt dışında da bir çok ülke milletin sivil iradesini temsil eden insanlara kapıları kapatmıştır. Seçimden sonra onlar da dize geldiler. Onlarca ülkenin temsilcisi, randevu almak için, konuşalım demeye başladılar. Türkiye’ye yıllarca kötülük edenler hizaya geldiler. Eski Türkiye gibi hizada durmamızı bekleyenler şimdi bizi isteseler de istemeseler de eşit ülke statüsünde kabul edecekler. Çok şükür geçmişimizle de övünüyoruz. Ama son yıllarda yaşadığımız bir takım zorlamalardan dolayı da o ülkelerin suçlamalarına maruz kalıyorduk. Bu seçimler Türkiye’nin en az onlar kadar demokratik olduğunu ortaya koymuştur.

BÜROKRATİK VESAYET DE KIRILACAK

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte referandum yapılırken, askeri vesayete son verileceğini ve koalisyona son verileceğinin iddiasında bulunmuştuk. Bu sistemle birlikte herkes gördü ki bürokratik vesayet de kırılıyor. Çok hızlı iş görülen, milletin önünü açma, projeleri hayata geçirme dönemi başlıyor. Koalisyon görüşmeleri olmayacak demiştik bir taraftan. Şimdi en çarpıcı tablo ortaya çıktı; millet liderini seçti. Liderini seçince hükumet de seçilmiş oldu, güvenoyu da aldı. Bunun formalite YSK’nın seçim sonuçlarını resmi olarak tasdik etmesi kısmı kaldı.

HİÇ KİMSE ENGELLEYEMEYECEK

Kanunların yapılması meselesine gelince; yürütme ve yasamanın bağımsız bir şekilde işleyeceğini söylediğimizde de bize inanmamışlardı. Kanun tekliflerini hükumet olarak göndereceğiz. Herkesin gözü önünde kanunlar tartışılacak. Hiç kimse hükumete taş koyuyorum diyerek iyi kanunların çıkmasını engelleyemez. Bundan sonra kanunlar da Meclis’te uzlaşıyla çıkacak.

PKK’NIN BELİ KIRILDI

“Türkiye’deki bir takım tehlike ve sorunlar hala devam ediyor. Beli kırılmış diyebiliriz ama tamamıyla bitti diyemeyiz. PKK bitti demek için yurt dışında da bitmesi lazım. Bu noktada Irak, İran ve Amerika’yla görüşmeler yapılıyor. Onların Türkiye içerisindeki etkinlikleri bitti. Köyler, dağlar temizlendi. Tek tük kalıntıları da temizleniyor. FETÖ örgütüyle de aynı şekilde. Bütün FETÖ’nüniç yüzü ortaya çıktıktan sonra gördüğümüz manzaraya inanamıyoruz. 15 Temmuz’dan sonra ortaya dökülen belgeler sayesinde anladık ki kocaman bir ülkeye yaslanmışlar, aşağı doğru şeytanı bile şaşırtacak yapıları var. Gaybubet evleri, Bylock, kripto, mor beyin Bunlar nereden çıkıyor? Bundan sonra başka bir isim altında bir şey çıkarsa şaşırmayacağız. Bu mücadelenin ciddi şekilde verilmesi lazım. Bazı anneler babaların içi yanıyor eyvallah ama bu işin ciddiyetle bağımsız yargıçlar tarafından takip edilmesi lazım. Bunu ciddiyetle sürdürüyoruz. Zaten bu konu bizi MHP ile bir araya getirdi. Meselemiz iktidara gelmek meselesi değildi, ülke, vatan, bayrak, beka meselesiydi. Bundan sonra da aynı mücadele ortaklarımızla birlikte şer odaklarına karşı devam edecek.”

İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILACAK

Kayseri’de parti olarak geri gidişimiz var, bu konuda çalışmalarımızı yapacağız. Elbette buradan bir ders aldık, fakat doğru ders almak lazım. Belki AK Parti’nin şimdiye kadar ortaya koyduğu performansı hiçbir parti ortaya koyamadı. 13 seçim var hepsinde şampiyon sizsiniz; ama biraz aşağı biraz yukarı oy alıyorsunuz. Bu arada biraz oyumuzun azalması, yükselmesi ve bunun neden olduğu konusunda gerekli çalışmaları yapacağız. Kayseri’deki milletvekili sayımız ittifakla beraber yine aynı. Yani millet bize kızınca ortağımıza yöneliyor. Nihayetinde burada 8 arkadaş birlikte hareket edeceğiz, temel atmalarda, açılışlarda bir arada olacağız.

CHP’YE AĞIR ELEŞTİRİ

Üzüldüğümüz bir taraf var; o da CHP’nin tavrı. Tek başlarına cumhurbaşkanı olarak seçilmedikleri için değişik gruplara sempatik davrandılar. İnşallah bunu sadece oy için yapmışlardır, samimi değillerdir. Bunlar seçim için yapılmış sözcükler diye düşünelim ve gülümseyelim. Hele hele CHP Genel Başkanının yerel yönetimlerde özerklik şartını tanıyacağız sözü çok dikkate değerdir. Yerel yönetim özerklik şartının kayıtsız şartsız tanınması PKK’nın özyönetim ilanından farksızdır. İnşallah bu sadece seçimlere yönelik bir atraksiyondur. Hakikaten bu konularda çok ısrarcılarsa bu Türkiye Cumhuriyeti için endişe verici bir durum. Dindarlara karşı tavırları hoşumuza gitti. TRT’de çalışan kızımızın başörtüsünü şikayet edenler, bu konularda acı laf edenler bu seçimlerde başımızın tacı dediler, bundan dolayı da mutlu olduk.

BAKAN OLUP OLMAMAM ÖNEMLİ DEĞİL

Şapkamı, ceketimi koyan bir Allah’ın kulu çıkmadı. Bu söz kimseye yakışmaz, sözü söylemeye kimsenin hakkı yok, haddi de değil. Eğer seçilmek istiyorsanız, kendinizi millete sevdireceksiniz. Ben burada beş dönem yerel yönetimlerde aday yapıldım, seçildim. Anketlerde yüzde 60-70 civarında sonuç çıkıyordu ama hiç rehavete kapılmadım. Bundan sonraki meclis tablosu içerisinde hükumetin nasıl şekilleneceği konusunda Ankara’da istişareler sık sık yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız kadar istişareye önem veren lider görmedim. 8-10 saat masada oturup sözünü kesmeden dinlediği olmuştur. Saçmalayanlara bile saatlerce dinleyip not alıp cevap veren bir lider. Bakan olup olmamam önemli değil, belediye başkanı olarak da milletvekili olarak da hizmet ettim. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğim.

GÜNEYDOĞU’DA VATANDAŞ HÜKÜMETE GÜVENİYOR

“Güneydoğu’da terörün en yoğun yaşandığı 8-10 bölge var. Çalışma alanımda birinci plandaki yerler oralardı. İlk gittiğimle bu gün arasında dağlar kadar fark var. İlk gittiğimde 13-14 yaşındaki çocukların silah taşıdığını ben de gördüm. Sonra şehirleşme konusunda çalışmalar sürerken vatandaşlarımızın kafasında soru işaretleri vardı. Zaman içerisinde sisli havanın biraz dağıldığını gördük. İnşaatlar başladığında irtibat daha da arttı. O günden bu yana bu durum oylara yansıyor. Ancak hala bazı endişeler yaşanıyor. Bir takım dedi dokular ve kendi içerisinde bir takım aşiret kavgaları olduğunu biliyoruz ama vatandaş artık hükumete güveniyor. Ama CHP’nin bir taktiği var, AK Parti’nin iktidardan düşmesi ve Erdoğan’ın başkan olamaması adına bir taktik bu. Milletvekillerini kiralayan bir parti sadece tüzüğünü ortaya koysa, net bir tavırla ortaya çıksa daha iyi oy olur.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV