banner87
21 Mart 2019 Perşembe

AK PARTİ YÖNETİMİNDE DEĞİŞİM SİNYALİ

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı görevine yeni atanan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetimi oluşturarak yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

05 Ağustos 2018 Pazar 23:45
Bu haber 476 kez okundu
AK PARTİ YÖNETİMİNDE DEĞİŞİM SİNYALİ
Haberici -->
AK Parti Kayseri İl Başkanlığı görevine yeni atanan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetimi oluşturarak yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Çopuroğlu, mevcut isimlerin yanı sıra değişimin olacağını ve güzel işler yapacaklarını anlattı.

AK Parti Kayseri İl başkanlığı konusundaki belirsizlik geçen hafta son buldu. Ankara’ya çağrılan birçok isimle genel merkezde yapılan mülakat sonrasında işlerinin yoğunluğu nedeniyle müsaade isteyen Şaban Çopuroğlu, AK Partinin yeni il başkanı oldu ve yeni bir dönem başladı.

AK Partinin mevcut başkanı Fatih Hasyüncü, parti genel merkezinin yaptığı atama sonrasında görevi Şaban Çopuroğlu’na devretti. Ankara’da mülakat yapılan isimler arasında bulunan MÜSİAD Kayseri Şubesi eski başkanlarından olan işadamı Şaban Çopuroğlu, Ankara’da yapılan görüşmelere çağrıldığını ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle müsaade istediğini belirtmişti. Buna karşın birçok isimle yapılan görüşmelerin ardından Çopuroğlu, AK Partinin yeni il başkanı olarak atandı.

CUMHURBAŞKANI İLE FOTOĞRAF

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı, İstanbul Milletvekili olan Mustafa Ataş, Şaban Çopuroğlu’nun il başkanı olarak görevlendirilmesiyle ilgili belgesini Ankara’da kendisine verdi. Görevi tevdi edildi. Bunun üzerine Çopuroğlu ile ilgili ataması konusunda AK Parti genel merkezindeki yetkililer tarafından sosyal medya üzerinden duyurular yapıldı. Şaban Çopuroğlu, il başkanı olarak atanmasının ardından kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan fotoğrafını paylaştı. Ankara’da bulunan Çopuroğlu’nun Cumhurbaşkanı ile de görüştüğü ifade ediliyor.

KAYSERİ’YE DÖNDÜLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ile birlikte yeni il başkanı Çopuroğlu, ve il başkanlığı için adı geçen diğer isimler hep birlikte fotoğraf çektirdi. Daha sonra bu isimler atamanın yapılmasıyla birlikte Kayseri’ye döndü.

DEVİR TESLİM

AK Parti il başkanlığı görevini yürüten Fatih Hasyüncü, il başkanı olarak atanan Şaban Çopuroğlu’na görevi devretti. Fatih Hasyüncü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yüce Rabbim yeni İl başkanımızın yâr ve yardımcısı, teşkilatımızı da milletimizin hep gözbebeği eylesin” dedi.

YENİ İL BAŞYKANINDAN İLK AÇIKLAMA

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilk açıklamasında, 3 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanının tensip buyurmasıyla birlikte 5 adayla huzura çıktıklarını, kendilerinin görevi kendisine tevdi ettiğini söyledi.

“İnşallah hayırlı olur. Güzel işler yapmaya vesile olur diye düşünüyoruz” diyen Çopuroğlu, “Ankara’ya gitmeden önce milletvekilleri ve belediye başkanlarımızın üzerimizde ittifak etmelerinden onur ve gurur duyduk. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Kurumsal kimliğe taşıyıp, partimizi bugünlere getiren daha önceki il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yerel seçimle ilgili olarak yönetimi oluşturduktan sonra sıkı bir çalışma içine gireceğiz. Yeni oluşumlar olacak. Mevcut üyeler olduğu gibi kimi affını isteyecek, değişeme uğrayabilir. Yeni yüzlerle halkımızın karşısına çıkacağız.”

ÇİCEK İSTEMEDİ

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, çağrıda bulunarak, “Yeni bir atama oldu. Cumhurbaşkanımızın tensip buyurması ile atama oldu. Ziyarete gelen arkadaşlarımızdan ricam olacak. Çiçeği ben israf olarak görüyorum. Gönderilecek çiçeklerin gönderilmeyip yerini ve bölgesini daha sonra açıklayacağımız yere ağaç dikmelerini istiyoruz. Anlayışla karşılanacaktır. AK Parti tekrar ivme kazanacak. Yeni yönetimimiz bunu başaracaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV