banner87
18 Haziran 2019 Salı

AK PARTİ’DE BÜNYAN HUZURSUZLUĞU

2017 yılından bu tarafa FETÖ ile ilgili dosyası olduğu iddia edilen AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Özkan Altun, Güvenlik Taramasından nasıl geçecek?

11 Aralık 2018 Salı 10:15
Bu haber 2104 kez okundu
AK PARTİ’DE BÜNYAN HUZURSUZLUĞU
Haberici -->

2017 yılından bu tarafa FETÖ ile ilgili dosyası olduğu iddia edilen AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Özkan Altun, Güvenlik Taramasından nasıl geçecek?

Kendi arazilerini nüfusunu kullanarak imara açtıran AK Partili birisinin, belediye başkanı koltuğuna oturduğu zaman neler yapabileceği ise Bünyan halkını tedirgin ediyor.

Hakkında onca iddia bulunan, seçmenin gözünde olmayan bir ismin, aday konumunda lanse edilmesine tepkileri de beraberinde getiriyor.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bünyan’da AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak Özkan Altun’un ismi gündemde. 2 yıldır FETÖ’den dosyası bulunduğu iddia edilmesine rağmen halen yargılanmayan, sahibi olduğu şirketin avukatlarının FETÖ’den hapis yatmasına rağmen Özkan Altun isminin yüksek sesle dillendiriliyor olması tepkilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta halka hizmet etmeyen, halkın gözünde ve gönlünde yeri olmayan kişilerin aday gösterilmemesi hususundaki hassasiyetine rağmen AK Partili yöneticilerin bu isim üzerinde ısrar ediyor olması parti içerisinde de huzursuzluğu büyütüyor. Bünyan seçmeni, hakkında çıkan dedikodular ayyuka ulaşan Özkan Altun için Güvenlik Soruşturması yapılıp yapılmadığını sorgularken, İttifakın diğer ortağı MHP’de bile bu isme son derece soğuk bakılıyor.

Bünyan seçmeni, Özkan Altun ismine tamamen karşı çıkarken AK Parti Bünyan İlçe Başkanı olan Özkan Altun hakkında ortaya atılan iddialar ise şunlar:

2017 yılından beri FETÖ’den ötürü dosyası var ve Savcılıkta sümenaltı ediliyor. Sahibi olduğu şirketin avukatları FETÖ’den ötürü tutuklandı ve yargılandı.

Bünyan’da Sağlık Mahallesi Devlet Hastanesi Acil Girişi yanındaki 14 Ada, 11 Parsel, 2.073 m2’lik arsası ikiye bölünmüştü. Değerini kaybeden arsa için 20 yıllık imar planında değişiklik yaptırıp yolu iptal ettirdi ve iki ayrı parsele dönüştürdü. Değersiz olan arsa, hem imara hem de ticaret alanına dönüştürülerek değerini kat kat yukarı çekti.

Özkan Altun’a ait olan Gergeme Mahallesi Sanayi Sitesi içerisinde yeralan 1489 ada, 1 Parsel, 1903 m2 arsa ve yine 1489 ada 4 parsel, 1956 m2 arsa için 18 uygulaması yaptırarak konuk alalına çevrildi. Bu arsaya 8’er katlı 2 ayrı apartman dikilir hale getirildi.

AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Özkan Altun, hakkında bir çok olumsuz iddia olmasına rağmen Belediye Başkan adayı gösterilecek mi? AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun, hakkında FETÖ iddiaları bulunan, avukatları FETÖ’den tutuklanan ve nüfusunu kullanarak kendisine menfaat sağladığı iddia edilen bu isim ile ilgili nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu oldu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV