banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

AKAY’A ŞEKER-İŞ’DEN DESTEK

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök bakanlara teşekkür mektubu yazdı

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:36
Bu haber 351 kez okundu
 AKAY’A ŞEKER-İŞ’DEN DESTEK

Boğazlıyan Şeker Fabrikası 11. Kampanya açılışında Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın Şeker sektörünün içerisinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmesinin yankıları artarak devam ediyor. Akay'a Şeker-İş’ten destek geldi.

Başkan Akay’ın şeker sektörüyle ilgili gündeme taşıdığı sorunlar, Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikası 11. Kampanya açılışında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından,  “Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Akay’ın talepleri üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştüm, Şeker Üst Kuruluna atama yapılacaktır. Şeker pancarı kotalarında sorun bulunmamaktadır” şeklinde yanıt bulmuştu.

Son olarak Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök de,  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’a Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikasının 11. Kampanya açılışında şeker sektörüne verdikleri destekten dolayı teşekkür mektubu göndermesi memnuniyetle karşılandı.

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök,  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a gönderdiği mektubunda, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Başbakan Yardımcım; Öncelikle, öteden beri bir takım çevrelerce kasıtlı ve keyfi olarak hedef tahtasına oturtularak tahrip edilmeye çalışılan milli şeker sektörümüze yönelik Boğazlıyan Şeker Fabrikası’nın 11. Kampanya açılışını onurlandırarak yapmış olduğunuz konuşmanızda koruyucu ve kollayıcı söylemleriniz, sektörden ekmek yiyen milyonlarca insanın hislerine tercüman olurken, yüreklerine su serpmiştir.”

İsa Gök, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a gönderdiği mektubunda ise,  “Sayın Maliye Bakanım; Türk tarımının, şeker sanayinin ve pancar üreticisinin geleceği için bir çıkış yolu arayan, mukaddes davamız olan şeker sektörünün ayakta kalması için tüm imkanlarınızı zorlayarak göstermiş olduğunuz duyarlılığınız pancar üreticisinden işçisine şeker sektörü çalışanları tarafından övgüye değer” ifadelerine yer verdi. 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV