banner153
27 Kasım 2020 Cuma

AKŞENER: ESNAFIMIZ AĞLIYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 20 Ocak 2020 tarihinde Aksaray’dan başladığı esnaf ve vatandaş ziyaretini devam ettirdiğini ve her geçen gün sorunların derinleştiğine şahit olduğunu ifade etti. Akşener, “Esnafımız, besicimiz, süt üreticimiz büyük sıkıntıda. Esnafımız, insanımız ağlıyor” dedi.

21 Ekim 2020 Çarşamba 21:26
Bu haber 503 kez okundu
AKŞENER: ESNAFIMIZ AĞLIYOR
Haberici -->

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 20 Ocak 2020 tarihinde Aksaray’dan başladığı esnaf ve vatandaş ziyaretini devam ettirdiğini ve her geçen gün sorunların derinleştiğine şahit olduğunu ifade etti. Akşener, “Esnafımız, besicimiz, süt üreticimiz büyük sıkıntıda. Esnafımız, insanımız ağlıyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri programına ilk olarak İncesu halkını ve esnafını ziyaret ederek başladı. Ziyarette tek tek esnaf ziyaretinde bulunarak sohbet eden Akşener, daha sonra Develi ve ardından kent merkezinde bu ziyaretlerini sürdürdü. Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan İYİ Partili Akşener, şunları söyledi;
UNUTULMUŞ ESNAFI GÖRÜYORUM

“20 Ocak 2020 tarihinden beri ben Türkiye’de ilçe ilçe esnaf geziyorum. Gezme sebebim oy istemek için değil, propaganda yapmıyorum, iktidarı yermiyorum. Ama bir şey yapıyorum. Unutulmuş esnafı görüyorum, üzerine perde örtülmüş esnafı dinliyorum. Sorunlarını meclise getiriyor ve esnafın görülmesini sağlıyoruz.”

ÜZÜNTÜYLE GÖRDÜM

“Yenifakılı’da burada esnaflarımızı dinledik. İç Anadolu’da gezilerime pandemi sürecinde de devam ettim. Aksaray’a gittim. Aksaray’daki şikayetlerin Yenifakılı’ya geldiğimde bir buçuk ayda bu kadar derinleştiğini üzüntüyle gördüm. Şaşkınlıkla gördüm. Ağlayan esnaflarımız oldu. Çiftçimizin, süt üreticisinin, besicilerin çok şikayeti var. Varoğlu var. Siftah yapmayanlar var. Burada aynı yöntemle esnaflarımızı ziyaret ettim.”

İŞSİZLİK ÇOK FECİ VAZİYETTE

“Görüyorum ki; işsizlik gençlerde çok feci vaziyette. Bir esnafımıza oğlu yardım ediyor. 24 yaşındayım imkan bulursam Türkiye’yi terk edeceğim diyor. Umudu yok. Geleceğe iyi bakmıyor. Endişe yaşıyor. Bütün bunlara sizlerin aracılıyla meclisin aracılıyla dikkat çekiyoruz.”

SÖZÜM VARDI

“Sözüm vardı. Kayseri’ye adım attığımda İncesu’ya geleceğim diye. İki program iptal ettik. İptali nedeniyle özür diliyorum. Hazırlık yaptılar ama ben sözü yerine getiremedim. Ani problemler oldu.”

VATANDAŞIN DERDİYLE YAN YANA GELMİYOR

Partisindeki gelişme ile ilgili soru üzerinede açıklama yapan Akşener, “Ne İncesu’da nede Yenifakılı’da bana soran olmadı. medyanın ilgisi çekiyor. Ama halkın derdi başka. Medya yada sosyal medya üzerine derdimizi anlatmak yerine yan yana gelip kim kimden dertliyse yüz yüze konuşması yararlı olur. Kamuoyuna mal oldu. Ama vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor. Gazeteci haklı. Vatandaş böyle bir soru sormuyor. Oğlunun Türkiye’yi terk etmesiyle ilgili endişeni ağlayarak söylüyor. Süt üretici gözleri dolu dolu şunu mecliste dile getirin diyor. Bu soruyu cevaplamayı vatandaşımıza karşı ayıp sayarım” dedi.

BİN ÇİFTÇİ ÇİFTÇİLİĞİ BIRAKTI

Ziyarette çiftçinin sıkıntılarını Akşener’e ziraat odası başkanı dile getirdi. Başkan, mazot gübre fiyatlarından dert yandı. Cumhurbaşkanının söylemi ile saksıya kadar her şeyi ektiklerini, soğuktan dolayı domates üreticisinin mağdur olduğunu, sıkıntılardan dolayı iki yılda bin çiftçinin çiftçiliği barıktığını söyledi. Akşener’in bu sorunları anlatarak sesleri olmasını istedi.

Akşener, bütün bunları ilgili yerlere anlatacaklarını mecliste gündeme getireceklerini belirterek, başkanın kendisine hediye ettiği İncesu pekmezi için teşekkür etti. Torunlarına götüreceğini söyledi.

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV