banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

ALAYBEYLİ’YE BİN FİDAN DİKİLDİ

Bu yıl ağaçlandırma seferberliği başlatılan Talas Belediyesinde, Alaybeyli Mahallesi’nde bin mavi servi toprakla buluştu.

17 Nisan 2018 Salı 06:46
Bu haber 468 kez okundu
ALAYBEYLİ’YE BİN FİDAN DİKİLDİ
Haberici -->

Bu yıl ağaçlandırma seferberliği başlatılan Talas Belediyesinde, Alaybeyli Mahallesi’nde bin mavi servi toprakla buluştu.

Talas’ta bulunan Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezindeki görevliler ve ailelerinin katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve kurban kesimiyle başladı. Burada konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 2018 yılını ilçe genelinde ağaçlandırma seferberliği ilan ettiklerini hatırlattı.

“Bu sene Talas için farklı bir yıl” diyen Başkan Palancıoğlu, “15 bin fidan aldık. Bunların dikimiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bugün de Dini Yüksek İhtisas Merkezindeki hocalarımız ve aileleriyle birlikte Alaybeyli Mahallemizde bin adet mavi servi dikiyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Palancıoğlu, herkesi fidan dikmeye davet ederek “Gruplar halinde fidan dikmek isteyenler belediyemize başvurabilirler. Hep beraber çevremizi yeşillendirelim. Geçen hafta okullarımızla program düzenlemiştik. Bundan sonra da inşallah fidan dikimine devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Dini Yüksek İhtisas Merkezi hocalarından Yakup Doğan, “Diken, yetiştiren ve yaşatan bir medeniyetin çocukları olarak, insan ve ağaç yetiştirmeyi, geleceğimize eserler bırakmayı niyet eden bir ümmetiz. Peygamber efendimizin bize bıraktığı miras budur. Allah (C.C.) cenneti tanıtırken altından ırmakların aktığı, ağaçların olduğu bir portre çiziyor. Bize de dünyayı cennete çevirerek yaşanılabilir kılma mesajı veriyor. Ağaçlarla dünya ve ahirete yatırım yapıyoruz” diyerek Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti.

Alaybeyli Muhtarı İlim Sancak ta mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti.

Fidanları toprakla buluşturanlar ise bu faaliyetin toplumun her kesimine yönelik mesajlar içerdiğini söyledi.

Programın sonunda misafirlere meyve suyu ve simit ikram edilirken, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise çocuklara yap-boz hediye etti.

Fidanların dikimiyle başlayan program, piknik ve uçurtmalarla şenlik havasında sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV