banner87
19 Mart 2019 Salı

ALİ DAĞI 360'DA ALTYAPI TAMAM GİBİ

Ali Dağı 360 Projesi’nde altyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

02 Haziran 2018 Cumartesi 03:27
Bu haber 712 kez okundu
ALİ DAĞI 360'DA ALTYAPI TAMAM GİBİ
Haberici -->
Talas Belediyesi, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) ile Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi (KCETAŞ) tarafından yapılan Ali Dağı 360 Projesi’nde altyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Dağda her yıl meydana gelen büyük yangınlara müdahale ve sportif etkinlikler için yaklaşık 2 yıl önce yapımına başlanan projenin çalışmalarını inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, KASKİ, KCETAŞ ve belediye yetkililerinden bilgiler aldı. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Palancıoğlu, Ali Dağında her yıl ulusal ve uluslararası yamaçparaşütü ve yelkenkanat gibi hava sporlarının yapıldığını belirterek, bunun yanı sıra meydana gelen yangınlara hızlı müdahale için proje başlattıklarını hatırlattı.

Başkan Palancıoğlu, projenin önemine değinerek, “Maalesef burada her yıl 3-4 tane büyük yangın meydana geliyor. Tabi yangın muslukları olmadığı için itfaiye ekipleri zamanında müdahale edemiyordu. Bunun önüne geçmek için Orman ve Su İşleri Bakanlığının itfaiye yolu talebi olmuştu. Bu yolu açtık. Şuanda da KASKİ ve KCETAŞ tarafından altyapısı tamamlanmak üzere. Özellikle belli noktalara su depoları ve yangın muslukları konuldu. Böylelikle itfaiye araçları bu musluklardan suyu alıp yangına anında müdahale edebilecekler.” dedi.

Projeyle yangına müdahalenin yanında spor faaliyetlerinin de yapılabileceğini ifade eden Başkan Palancıoğlu şöyle konuştu: “Projenin daha güzel yanı ise damlama sulama sistemiyle artık suyu olmayan Ali Dağına su geldi. Bundan sonra ağaçlandırma faaliyetlerimiz su olduğu için çok verimli hale gelecek. Bu yolun her iki yanında büyük meyve ağaçlarını toprakla buluşturduk. İtfaiye yolu olarak açılan yolda aynı zamanda vatandaşlarımız da yürüyüş, bisiklet, binicilik gibi sportif faaliyetleri yapabilecekler. Aynı zamanda meyve ağaçlarından buradaki canlılar da yararlanacak.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV