banner87
17 Haziran 2019 Pazartesi

ALLAH’IN BAHŞETTİĞİ GÜNEŞİ SANAYİCİNİN HİZMETİNE SUNDUK

Tahir Nursaçan, elektrik üretimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Allah’ın bahşettiği güneşten, temiz, çevreci dediğimiz enerjiyi Kayseri sanayiinin hizmetine sunduk" dedi.

25 Eylül 2018 Salı 06:38
Bu haber 284 kez okundu
ALLAH’IN BAHŞETTİĞİ GÜNEŞİ SANAYİCİNİN HİZMETİNE SUNDUK
Haberici -->

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, elektrik üretimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Allah’ın bahşettiği güneşten, temiz, çevreci dediğimiz enerjiyi Kayseri sanayiinin hizmetine sunduk. Bizim kurduğumuz enerji santrali yaklaşık bin dönümlük bir arazide. Bu yılsonunda 55 megavata ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Tahir Nursaçan, Kayseri OSB olarak, sanayiciler için yaptıkları yatırımlara dair bilgi verdi. Öncelikle Güneş Enerji Santrali’ne dair açıklamalarda bulunan Nursaçan, sistem sayesinde yılsonunda 55 megavat elektrik enerjisine ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

GES’TE YILSONU HEDEFİ 55 MEGAVAT

Nursaçan, “Allah’ın bahşettiği güneşten, temiz, çevreci dediğimiz enerjiyi Kayseri sanayiinin hizmetine sunduk. Bizim kurduğumuz enerji santrali yaklaşık bin dönümlük bir arazide. Bu yılsonunda 55 megavata ulaşmasını bekliyoruz. Bu durumda Türkiye’nin şu andaki en büyük GES’i Kayseri OSB’deki. Sanayicimizden bir talepte bulunmadan tüm sanayimizin alt yapı ihtiyacını oradan karşılayabildik. Bu da şunu gösteriyor ki, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi sanayicisine daha üst seviyede hizmet verecek” dedi.

Öte yandan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ile ilgili yatırım son hızla devam ettiğini belirten Nursaçan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fuar yatırımları ciddi yatırımlardır. Bilim Sanayi ve Kalkınma Bakanlığımıza teşekkür etmek istiyorum ki, Kayseri OSB Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinin ikinci holüne 11 milyon 500 bin TL gibi bir kaynak ayırdılar. İhale marifetiyle de bunları kamuoyuna duyuracağız. İkinci hangarı da bitireceğiz. Bugün Kayseri sanayiinin ürettiği ürünleri pazarlayacağı, sergileyeceği bir fuar alanı yoktu. Ama yılsonuna bunu sağlamış olacağız. Büyükşehir Belediyemiz de fuar alanının peyzaj çalışması için 9 milyon TL’lik bir yatırımda bulunacak. Böylelikle Kayseri sanayicisi üretmeye, pazarlamaya, dışarıya açılmaya devam edecek.”

Nursaçan, son olarak Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM) desteğiyle iş insanlarının daha rahat çalışabilmesi için oluşturulan Dubai’deki ofislerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Kayseri OSB Yönetim Kurulu olarak, Ekonomi Bakanlığımız ve Türkiye İhracatçılar Meclisi vasıtasıyla tarihi bir işe imza attık ve Türk Ticaret Merkezi açılması girişimlerinde bulunduk. Bu çalışmalarda sanayicimizle TİM arasındaki aracılık vazifemizi yaptık, evrakları TİM’e teslim ettik. Onlar da bu evrakları Ekonomi Bakanlığımıza verdi. Dubai’de 7 bin metrekarenin üzerinde bir alanda istediği saatte çalışabileceği uluslararası bir yeri hayata geçirdik. Buranın masrafının yüzde 75’ini Ekonomi Bakanlığımız karşılıyor, sanayicimiz yüzde 25’ini verecek. Yani artık diyoruz ki; durmak yok yola devam.”

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV