banner87
17 Haziran 2019 Pazartesi

“AMAÇ BESİCİLER Mİ YOKSA RANTİYECİLER Mİ?”

CHP'li Çetin Arık'tan önemli açıklamalar

22 Eylül 2017 Cuma 07:07
Bu haber 1461 kez okundu
 “AMAÇ BESİCİLER Mİ YOKSA RANTİYECİLER Mİ?”
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yanlış politikaların tarım ve hayvancılığı bitirdiğini belirtti. Kayseri’de besicileri bir araya getirmeyi amaçlayan Beydeğirmeni Besi Bölgesi de besicileri değil, rantiyeye hizmet ettiğini ifade eden Arık, bu yanlış anlayıştan bir an önce dönülmesini istedi.

CHP tarafından düzenlenen Fındık İçin Yürüyoruz mitingine katılan CHP Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’de üretenin cezalandırıldığını vurguladı. AKP’nin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle Türkiye’nin dışa bağımlı bir ülke olduğunu ve tablonun her geçen gün kötüye gittiğini belirten Arık, özellikle tarım ve hayvancılık konusunda acil adımların atılması gerektiğini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen Beydeğirmeni Besi Bölgesi de besicileri değil, rantiyecilerin yüzünü güldürecek bir proje olduğunu söyleyen Arık, şunları söyledi:

“Kayseri’de tv reklamlarıyla, açık hava ilanlarıyla Büyükşehir Belediyemiz bir proje tanıtıyor. Bu projenin aslı Kayseri’de şehir merkezindeki besicileri bir araya toplamak. Evet, düşünce olarak olması, yapılması gereken bu. Ancak bu projeyle ilgili aldığımız şikayetlerin önü arkası kesilmiyor. Büyükşehir Belediyesi, besicileri bir arada toplamak için Milli Emlak’tan 5 milyon metrekarelik bir arsa aldı. Buraya kadar her şey normal. Ama sonrasında belediye bunun bir hizmet olduğunu unutarak şehir merkezindeki birçok bölgeden daha yüksek bir bedelle, 50 TL+KDV olarak burayı besicilere satmaya kalktı. Zaten zor durumdaki besiciler bunun altında nasıl kalkacak. İş arsa almakla da bitmiyor. Arsayı aldıktan sonra besici oraya bir inşaat yapacak. Amaç hizmet ise bu yüksek fiyat niye? Yine bize yansıyan bilgiler gösteriyor ki, buradaki arsayı besicilerden başka herkes alıyor. Yani birileri buradan büyük bir rant elde etmeyi düşüyor. Eğer Büyükşehir Belediyesi bu yanlıştan dönmez ise zor durumda olan besiciler üretemez duruma gelecektir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV