banner153
banner156
30 Mayıs 2020 Cumartesi

AMATEM’İ ZİYARET ETTİ

Milletvekili Op. Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ile birlikte Kayseri Devlet Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezini (AMATEM) ziyaret ettiler.

16 Eylül 2019 Pazartesi 09:29
Bu haber 276 kez okundu
AMATEM’İ ZİYARET ETTİ
Haberici -->
Milletvekili Op. Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ile birlikte Kayseri Devlet Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezini (AMATEM) ziyaret ettiler.

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop ve AMATEM Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Yasemin Şimşek tarafından karşılanan Milletvekili Tamer ve İl Sağlık Müdürü Benli tesisi gezerek özellikleri ve verilen hizmetler hakkında bilgi aldılar.

Ziyarette konuşan AMATEM Birim Sorumlusu Şimşek; Kayseri dışında birçok ilden de hasta kabul ettiklerini belirterek, “Toplam 10 yatakla hizmet vermekteyiz. Artı iki bayan yatağımız mevcut. Poliklinikten başvuran hastalarımıza yatış randevusu verilerek yatışlarını sağlanmakta. Yatarak tedavileri sağlanan hastaların tedavilerine daha sonra poliklinikten devam ediyoruz. Her hastamızı psikologla görüştürerek haftalık tedavi alıyoruz. Kayseri’nin yanında, yakın illerden hem de uzak illerden hastaları da kabul ederek gerek ayaktan gerekse yatarak tedavi ve terapilerine devem ediyoruz. Hatta taburcu olduktan sonra il dışından sırf terapi için gelen hastalarımızında takip ve tedavilerini devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri AMATEM de ilaç ile tedavi yerine daha çok fizyoterapi ve psikoterapiye önem verdiklerine vurgu yapan Devlet Hastanesi Başhekimi Altıntop, “Dünyada uyuşturucu ile mücadelede özellikle iki farklı yöntem tartışılmakta. Bunlardan bir tanesi ilaç ile tedavi. Bunun yanında psikoterapi ve fizyoterapi ile de bu hastalar iyileşebiliyor. Bizde Kayseri olarak biraz daha işin sosyolojik boyutu inceliyoruz. Fizyoterapi ve psikoterapiyi öne plana çıkarıyoruz. Halk Eğitimden ve Milli Eğitim'den görevlendirilen öğretmenler eşliğinde burada her gün spor ve benzeri aktiviteler yapılıyor. Bu aktivitelerle hastalarımızı madde bağımlılığından kurtarırken sosyal hayata da kazandırıyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda konuşan Kayseri Milletvekili Op. Dr. İsmail Tamer ise, “Merkezimizde Orta Anadolu ve Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya gibi doğu illerinden gelen birçok hastaya hizmet verilmekte. Hastalarımızın da verilen hizmetten memnun olduklarını bizzat buraya gelerek gördük. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157