banner87
21 Mayıs 2019 Salı

ANADOLU BASINININ SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYORUZ

Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca açıklama yaptı

28 Mayıs 2018 Pazartesi 11:08
Bu haber 332 kez okundu
ANADOLU BASINININ SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYORUZ
Haberici -->
Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basının sorunlarını bildiklerini ve bununla ilgili çözümler üretildiğini söyledi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Veli Altınkaya, Kayseri basını hakkında bilgiler aktararak, Anadolu basınının yaşadığı sıkıntıları aktardı. Ziyarette açıklama yapan TGF Genel Başkanı Karaca, yerel basının zor olduğunu belirterek şunları söyledi; “Anadolu basını yangın yerine döndü. Güç durumda, bu konuyla ilgili olarak TGF olarak çabalar sarf ediyoruz. Basın İlan Kurumu’nda yüzde 20 bir zam çıkarmamıza rağmen maalesef 2017 yılında Bakanlar Kurulu’na takılan zam bugün de Cumhurbaşkanının masasına takıldı. 6 aydır maalesef bu zammı onaylatamadık. Temenni ediyoruz ki 2-3 gün içerisinde bu zam resmi gazetede yayınlanır. Umarız 1 Haziran ayı itibariyle bu zam uygulanmaya başlar. Aksi takdirde Anadolu basını her geçen gün gazetelerimiz yok olmaya, kapanmaya başlıyor.” Karaca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nu geleneksel iftar yemekleri bölgesel olarak yaptıklarını dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV