banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

“ANADOLU SANAYİSİNİN KALBİ KAYSERİ”

Himmet Karadağ bazı ziyaretlerde bulundu

18 Temmuz 2017 Salı 07:53
Bu haber 732 kez okundu
“ANADOLU SANAYİSİNİN KALBİ KAYSERİ”
Haberici -->

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette Kayseri ve ülke ekonomisiyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretine Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi de katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri’nin tüm yönetim dinamikleriyle uyum içinde çalışan bir şehir olduğunu belirterek, bu uyumun şehrimizi ülke ortalamasının üzerinde büyüttüğünü söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin en büyük değerinin insan unsuru olduğunu dile getirdi ve “Müteşebbis ve hayırsever bir insanımız var” dedi.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ da Kayseri’nin gecekondunun olmadığı, düzenli ve planlı bir şekilde büyüyen, kadim gelenekleri olan bir şehir olduğunu belirtti. Kayseri’nin Borsa İstanbul için de Anadolu’ya bakıldığında ilk akla gelen büyük şehirlerden biri olduğunu dile getiren Karadağ, “Kayseri, Anadolu sanayisinin kalbinin attığı önemli merkezlerden birisi. Borsa’da hatırı sayılır sayıda Kayseri’den şirketimiz var” dedi. Referandum sonrası kazandığımız istikrar ve Türkiye’ye olan uluslar arası güvenle beraber gelecek sermaye akışına uygun ürünler hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Karadağ, “Gezi hadiseleriyle başlayan süreçte 2003’te başlayan ekonomik ivme akamete uğradı. Çok ciddi finansal ve ekonomik anlamda saldırıya uğradık. Uluslar arası devler liginde ikinci üçüncü ligdeyken Gezi öncesi rakamlar bizi birinci lige taşıdı. Şu anda da birinci ligde mücadele ediyoruz. 1 trilyon dolar milli gelir üreten bir ekonomiyiz. Bu da Avrupa ülkelerini korkutuyor” diye konuştu.

KAYSO’YA ZİYARET

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ile Borsa İstanbul A.Ş. işbirliğinde, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Himmet Karadağ’ın katılımı ile  “Sermaye Piyasalarındaki Gelişmeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Ekonomik Gelecek ve Borsa İstanbul” konulu toplantı yapıldı.

Odamız toplantı salonunda düzenlenen seminere Himmet Karadağ’ın yanı sıra, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, il müdürleri ve çok sayıda bankacı ve sanayici katıldı.

Toplantı öncesi Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ ile birlikte Meclis Başkanımız Abidin Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Büyüksimitci ve Başkan Yardımcımız Abdullah Oğuzbaş, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 15 Temmuz gibi anlamlı bir günde, çok özel bir konuğu misafir ettiklerini belirterek, kendisinden Kayseri ticareti ve sanayisine faydalı olacak çok önemli bilgiler alacaklarından emin olduklarını söyledi.

Daha sonra sunumlarını ve konuşmaları yapmak üzere kürsüye gelen Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Himmet Karadağ, Anadolu ticaretinin ve sanayisinin uluslararası finansla entegre edilmesi durumunda, orta gelir tuzağından çıkılarak, yetersiz kurumsallaşmanın yol açtığı sıkıntılarında çözüleceğini, ülkemizin bulunduğu noktanın çok daha ilerisine geçeceğini söyledi.

Karadağ, konuşmasında Borsa İstanbul’un çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Soru cevap kısmının ardından toplantı sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV