banner87
19 Nisan 2019 Cuma

ANKETLER BİZİM DEĞİL

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçelerde yapıldığı iddia edilen yerel seçimlerle ilgili anketlerin kendilerine ait olmadığını söyledi.

11 Eylül 2018 Salı 07:11
Bu haber 384 kez okundu
ANKETLER BİZİM DEĞİL
Haberici -->

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçelerde yapıldığı iddia edilen yerel seçimlerle ilgili anketlerin kendilerine ait olmadığını söyledi. Yeni bir çalışma yaptıklarını da belirterek, aday olacak arkadaşlara neyi farklı yapacağını sorarak liste tutuyoruz. Genel merkezin, başkanları ve adayları halka soracağını ifade etti.

Gazeteciler Cemiyeti’ni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, göreve geldikten sonra ilçe gezileri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini belirtti. Sanayicilerin sorunlarını dinlediklerini anlatan Çopuroğlu, ilçe ziyaretlerinde halkı dinlediklerini ve kendilerine olan teveccühün çok iyi olduğunu, bu ziyaretlerle daha da artacağına dikkat çekti. Çopuroğlu, basın sektörü ile ilgili kendisine sunulan 15 maddelik sorunlar hakkında da çözümü noktasında gayret göstereceklerinin sözünün verdi.

Yerel seçimle ilgili süreç hakkında da yapılan çalışmaları anlatan Başkan Şaban Çopuroğlu, birkaç ilçede yapılan anketler olduğu ve bunun sonuçlarının sorulması üzerine, “Yaptığımız araştırmalarda bu anketleri, o ilçede belediye başkan adayı olan kişiler yapmış. Bizim henüz böyle bir çalışmamız yok. O anketten çıkacak sonuçta bellidir” dedi. Çopuroğlu, genel merkezden 10 başkan yardımcısının şehirlere gezerek, başkanları ve adayları esnaf, garsona, halka soracağını ifade etti. Başkan adayları ile ilgili de ne yapacağını sorarak liste tutmaya başladıklarını anlattı.

Gazeteciler cemiyeti ziyaretinde AK Parti İl Başkanı ve yönetimini Başkan Veli Altınkaya karşıladı. Veli Altınkaya, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, basın sektörünün yaşadığı sıkıntılar olduğunu ve bunun çözümü noktasında Çopuroğlu’ndan destek beklediklerini ifade etti. Altınkaya, vekillere sorunların ulaştırılması, parti genel merkezine aktarılması adına verilecek desteğin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra konuşmaya başlayan İl başkanı Şaban Çopuroğlu, basının önemini bildiklerini ve onların sorunlarının çözümü noktasında kendilerine verilen 15 madde ile ilgili gayretleri olacağı sözünü verdi.

İl başkanı Şaban Çopuroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü;

İŞADAMLARINI DİNLEDİK

“Kayseri’de yürüyen bir mekanizme var. Hem siyasette hem ticarette. Bu kapsamda bizde sanayicilerle bir araya geldik. İşadamlarımızın sıkıntılarını dinledik. Bizim yapacaklarımızı söyledik. Onların sıkıntılarını dinledik. İlçe gezilerimiz var. Önümüzde yerel seçimlerde var. Bu süreçte göreve yeni geldiğimizden dolayı ilçelerimizi ziyarete ederek onları dinliyoruz. Biz şuan bir yandan da kentte bazı ziyaretler yapıyoruz. Bize basın sektörünün sorununu içeren 15 maddelik listenin sunulmasından, detaylı bilgi verilecek olmasından bizlerde bunun çözümü noktasında çalışarak destek olacağımızdan mutluyuz. Yapılabilecek işlerdir. Sizlerin süzgecinden geçmiştir. Bizler siyaseten sizlerde basın yolu ile hizmet ediyorsunuz. Burada bir gelişme varsa sizlerde bizlerde hizmet ediyoruz. Bu hizmette siz fazla yapmış olabilirsiniz. Ama sonuçta hep birlikte hizmet ediyoruz.”

HER TÜRLÜ FİKİRLERE AÇIĞIZ

“Biz göreve yeni gelmemiz ve seçim çalışmasının da başlamasıyla birlikte ilçelerimize giderek oradaki insanlarımızı dinliyor ve onlarla konuşuyoruz. Biz her türlü fikirlere açığız. Merkezde ve ilçelerde her hafta insanlarımızla bir araya geliyor, halkımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Berabere istişare yapıyoruz. Bize ziyaret ederek fikirlerini beyan edenler oluyor. Sosyal medya yada telefonla. Zaman zaman bize sosyal medya üzerinden bir şeyler tarif ediyorlar. Mevcut adaylar içerisinden şunun ön plana çıkartılması gerektiği yönünde. Özellikle ilçelerden geliyor. Fırsat buldukça telefonla partiye davet edip kahve ikram ediyor ve çaba sarf ediyoruz.”

TEMSİL EDECEK YAPI

“Ekibimiz yüzde 50 değişti. Yüzde 50 aynı. Kurum hafızasını korumak ve 1 milyon 350 bin insanımızı temsil edecek yapı oluşturduk. Görevlendirdiğimiz zaman dönüşler çok iyi oluyor. Her Salı ilçelerimiz de toplantılar oluyor. Mesafe problemi yok. İlçelerden veri akışı geliyor. İlçelerimizi geziyoruz halkımızın içindeyiz. Ziyaretlerimiz oldu. Halkın teveccühü var. Biz ziyaret ettikçe de devam edecektir. Bizimle ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa her zaman kapımız ve telefonumuz açıktır. Sizler kamuya halka hizmet ediyorsunuz. Bir diyalog eksikliği varsa bu bizdendir. Bizden olduğunu düşünürüz. Bunu gidermeye çalışırız. Basının sorunlarıyla ilgili verilen listeyi inceleyip yapabileceklerimizi gerekli yerlere ulaştıracağız. Bunları çözmek bize nasip olursa seviniriz.”

ANKETİ BİZ YAPMIYORUZ

“İlginç şeyler var. Partiye, belediye başkan adayı olmak için gelmeden, CV bırakmadan kişi falan ilçede anket yaptırıyor. Bize siz misiniz diyorlar. Biz anket yaptırmadık. Belediye başkan adayı arkadaş kapı kapı gezerek anket yapmış. Buradan çıkacak sonuç belli tahmin etmeye gerek yok.”

GARSONA, ESNAFA SORACAK

“Genel merkezden 10 başkan yardımcımız farklı şehirlerde konfeksiyoncudan gömlek alıyor. Burada belediye başkanını soruyor. Lokantada çorba içiyor. Orada soru soruyor. Garsona soruyor. Bu yönde bilgiler toplanıyor. Kapsamlı anketin zamanı var. Bu yönde çalışma olacak. Bu ciddi anlamda geri dönüşüm sağlıyor. İşyerinde çalışan vatandaşa doğaçlama yada yaşadıkları ile ilgili bilgileri veriyor. Doğru olarak. Anket çalışması biz yapıyoruz. Biz anket gibi değil de bize müracaat edenle ilgili olarak CV’sini bırakıyor. Bulundukları ilçede neyi farklı yapacağını soruyoruz. Liste tutuyoruz. Çok yeni. Yol almış değiliz ama çok yeni çalışma. Anket gibi değil. Geri dönüşümünü alıyoruz.”

KÖTÜ ŞEYLER BİZE AİT

İki ilçeye kalmakam atanmamasıyla ilgili de soruya yanıt veren Çopuroğlu, “İyi şeyler söylüyoruz. Kayseri üzerine. Kötü şeyler söylüyorsa bizim üstümüze. İnşallah kötü olmaz. Gayretimiz iyi olsun diye uğraşıyoruz” dedi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV