banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

ANNE BABALAR FERYAT EDİYOR

İYİ Parti Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Kazım Yücel, ekonomik bunalımda olan anne babaların feryat ettiklerini belirtti. Yücel, kirasını ödeyemeyen, çocuğu ve kendisi işsiz olan, pazardan alış veriş yapamayan ve diz çökerek ağlayan insanların ekonomik sıkıntıdan bunaldığını anlattıklarını söyleyerek, “İnşallah projelerimizle sorunlar çözülecek” dedi.

27 Mart 2019 Çarşamba 10:26
Bu haber 523 kez okundu
ANNE BABALAR FERYAT EDİYOR
Haberici -->
İYİ Parti Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Kazım Yücel, ekonomik bunalımda olan anne babaların feryat ettiklerini belirtti. Yücel, kirasını ödeyemeyen, çocuğu ve kendisi işsiz olan, pazardan alış veriş yapamayan ve diz çökerek ağlayan insanların ekonomik sıkıntıdan bunaldığını anlattıklarını söyleyerek, “İnşallah projelerimizle sorunlar çözülecek” dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel, büyük sorunlar yaşayan halkın İYİ partiye olan teveccühünün arttığını söyledi. Vatandaşla buluşmalarda, daha projeleri anlatmadan, oy istemeden insanların ‘Oyumuz size’ dediklerini anlattı. Anne babaların, yaşlı insanların, işsizlik, ekonomik sorunlar, pahalılıktan dolayı kendilerine dert yanarak, yıllardır oy verdikleri AK Partiye kızgın olduklarını korkusuzca dile getirdiklerini anlattı.

Partilerinin Kocasinan için projelerini anlatan Yücel, ilçede terminale yakın bölgede Belsin gibi 5 bin konutluk alan oluşturacaklarını, insanları 90 bin liraya 100 metrekare ev sahibi yapacaklarını söyledi. İlçede tarım fabrikaları kurulacağını ve üretilecek organik tarımla ilgili ürünlerin iç piyasaya verilirken ihraç edileceğini söyledi. Tarım fabrikaları sayesinde en az 10 bin kişiye istihdam sağlanacağını anlattı.

KORKU DUVARLARI YIKILMIŞ

Seçim çalışmaları ve halkla buluşmalarında yaşadıklarını anlatan Kazım Yüzel, yaşadıklarını, partilerinin projelerini şöyle anlattı;

“Halkımızla buluştuğumuz her programda, noktada insanlarımızın İYİ partiye olan teveccühü artmış durumda. Korku duvarlarını yıktıklarını gördük. İnsanlarımız bizim projelerimizi, yapacağımız çalışmaları anlatmamıza bile fırsat vermeden direk oyumuz size, şundan dolayı diye söylüyorlar. Mevcut yerel yönetimleri, yapmadıkları hizmetler, giderilmeyen sorunlardan dolayı tepkileri büyük. Net bir şekilde İYİ Partiye destek büyük. Halkımız belediyeleri iyi partiye teslim etmeye hazırlanmış. Bunu gördük.”

FERYATLAR BÜYÜK DUYAN YOK

“İnsanlarımız dertlerini, sorunlarını, yaşadıkları sıkıntıları bizlere anlatıyorlar. Anne babaların feryatları ekonomik anlamdaki bunalımdan dolayı büyük. Artık olaylara, sorunlara bir anne, baba, esnaf komşu akraba gibi bakıyoruz. Hatta büyük bir kesim var ki dertlerini gideremiyor ve her gün sorunları büyüyor, sıkıntıları ağırlaşıyor. Büyük üzüntü yaşıyoruz.”

DİZ ÇÖKTÜ AĞLADI

“Bir annemizle pazarda sohbet ettik. Kendisi biz yıllarca AK Partiye oy verdik ve verdiğimiz içinde çok kızgınız. Eline üç tane biber aldı tarttırdı. 1 lira tuttu. Üç biberin bir ekmek fiyatında olduğu şehirde ben kimseye bir şey diyemediğini belirtti. Bir Hacı Amcamız elimden tutu. İki çocuğum var. Biri organizede çalışıyordu dedi. Diğeri öğretmendi. Tayini çıktı. Eşinden dolayı gidemediğini söyledi. Diğer çocuğum işten çıkartıldı dedi. Biz destek olalım dedik. Ama o bize ben sizden para istemiyorum. Yardım istemiyorum dedi. Sorunları çözmemizi istedi. Diz çöktü ağladı. Kira bulamadığını söyledi. Diz çökerek bir Hacı Amcamızın ağlaması ağır bir tablodur.”

İŞSİZLİK YÜZDE 23

“Kayseri’de işsizlik yüzde 23 çıktı. Böyle bir şehirde yaşamak zor. Çünkü eviniz kira yada mutfak masrafınız var. Asgari ücrette açlık sınırın üçte biri. O zaman bu insanlarımızı siz düşünün. Mutfaklarda yangın var derken kimse buna aldırış etmiyor. Burada yerel yöneticilerin suçu vardır. İlçede bazı sektörlerin gelişmesi adına çalışma yapmaları gerekirdi.

İLK ETAPTA 5 BİN KONUT

Asgari ücretle çalışan insanlarımız hep size ev sahibi olabilecek miyiz diyorlar. Kirasını soruyorum. 600-700 lira diyor. Biz insanlarımızı 800 lira ödeme ile ev sahibi yapacağız. Belsin gibi bir alanda imara açacağımız arazi var. Çevre ve Şehircilik bakanımız bizim bu projemizi hayata geçireceğini söylüyor. Ama proje bize ait. Biz terminal binasının bulunduğu ana artellere yakın bir yerde ilk etapta 5 bin konutluk projemiz olacak. 80-90 bin liraya 100 metrekare ev sahibi yapacağız. İnsanlarımızı.”

TARIM FABRİKALARI KURULACAK

“Türkiye’nin ve dünyanın organik ürün tüketme ihtiyacı var. Bu bizim için avantaj. Çünkü bu ürünler Kocasinan’da üretilebilir. Bunu üretip Kocasinan OSB’de işlenerek gerek yurt içi gerekse ihracat anlamında katkı olacak. En az 10 bin kişiye istihdam olacak. Düşünün bölgede tarımla ilgili fide, tohum, gübre üretilecek. Yani tarım fabrikaları olacak. Buralarda yapılan üretim Türkiye’ye satılacak.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV