banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

ARAMIZDAKİ SEVGİ DAHA ÇOK ARTMALI

KTO Başkanından Kadir gecesi mesajı

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:36
Bu haber 951 kez okundu
ARAMIZDAKİ SEVGİ DAHA ÇOK ARTMALI
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kadir gecesinin önemine işaret ederek, bu gece vesilesi ile insanlar arasındaki sevgi ve bağışlanmanın artması için değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ramazan’ın, manevî arınma ayı olduğunu ifade eden Hiçyılmaz, “Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı bir gece olarak nitelendirilmiştir.  Ramazan ayı içinde bulunan en kıymetli gecedir. Tövbelerin kabul edildiği ve günahların bağışlandığı Kadir Gecesi, Yüce Allah tarafından değerli kılınmıştır” diye konuştu.

Hiçyılmaz mesajını şöyle sürdürdü:

“Kadir Gecesi; Kur'an'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gece, kalplerimizin her türlü kötülükten arınması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın artması için değerlendirilmelidir. Bu vesileyle; dünyanın dört bir yanında savaş, katliam, işkence gibi insanlık dışı muameleye maruz kalan tüm Müslümanlara sabır ve dayanma gücü diliyor, üyelerimizin, hemşerilerimizin ve bütün İslâm âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV