banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

ARIK SERVİSÇİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develi’de servisçi esnafının sorunlarını dinledi.

06 Haziran 2018 Çarşamba 10:16
Bu haber 487 kez okundu
ARIK SERVİSÇİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develi’de servisçi esnafının sorunlarını dinledi. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘S’ Plakalar için KDV hariç 35 bin lira para istediğini, sorunlarını anlatmak istedikleri AKP Milletvekillerinin tarafından adeta aşağılandıklarını ifade eden servisçi esnafı, “Belediye bu kadar zorda mı ki esnaftan zorla para topluyor” dedi. Servisçi esnafını dikkatle dinleyen Arık, sorunun takipçisi olacağını söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, seçim çalışmalarını Develi’de sürdürdü. Arık, ilk olarak, İl Başkanı Ümit Özer ve milletvekili adaylarıyla Develi İlçe binasının açılışına katıldı. İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ilçe başkanlarının da katıldığı açılışta konuşan Arık, Millet İttifakının adım adım iktidara yürüdüğünü ifade etti.

Açılış töreninin ardından Arık, kendisini ziyaret eden bir grup servisçi esnafı ile görüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin 9 Mayıs 2018 tarihli UKOME kararı ile Develi’de faaliyet gösteren “S” plaka tahsisi için kendilerinden KDV hariç 35 bin lira istediğini belirten servisçi esnafı, “Defalarca büyükşehir belediyesine giderek sorunumuzu anlatmaya çalıştık ama her seferinde tehdit edildik. Bize, ‘Alırsanız alırsınız, almazsanız eli çantalılar gelir alır’ diyerek, tehdit ediyorlar. Bizim bu parayı ödeyecek gücümüz yok. Eğer paramız olsa biz araçlarımızı yenileriz. Derdimizi AKP Milletvekili Sami Dedeoğlu’na anlatmak istedik ama ilçe başkanı ve milletvekili bize tepeden bakıp, bizi adeta aşağıladılar. Belediye bu kadar zorda mı ki esnaftan zorla para topluyor” diye dert yandı.

Servisçi esnafını dinleyen Arık da AKP iktidarının ülkenin kaynaklarını yandaşlara peşkeş çektiğini ifade ederek, “Hasta garantili hastane yaptılar, vatandaş kaybediyor, yandaş kazanıyor. Geçiş garantili köprü yaptılar, vatandaş kaybediyor yandaş kazanıyor. Bakın sizlerden bu parayı talep eden Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde lale şov yaptı. Milyonları bunun için harcadılar. Gösterişe, şatafata para harcayanlar sonra kaynak için vatandaşın cebine gözünü dikiyor. Yerelde de genelde de bunu yapıyorlar. Sizin taleplerinin takipçisi olacağım” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV