banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

ARTIK ALIM SATIM KOLAYLAŞTI

Ahmet Yurtlu, “İşlerimiz pratikleşecek” dedi.

05 Mart 2018 Pazartesi 07:22
Bu haber 516 kez okundu
ARTIK ALIM SATIM KOLAYLAŞTI
Haberici -->

Araçların satış, devir ve her türlü tescil işlemleri artık noterler tarafından yapılacak olmasını değerlendiren galerici Ahmet Yurtlu, “İşlerimiz pratikleşecek” dedi.

Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik kapsamında Türkiye Noterler Birliği Araç Sicil ve Tescil Sistemi (ARTES) oluşturacak. Yeni getirilen sistemi değerlendiren galerici Ahmet yurtlu, bu sistem ile işlerinin pratikleşeceğini söyledi.

Yurtlu, “Araç tescil sisteminde yeni sistem uygulanacak. Bu sistem ile noterdeki işlev artacak ve trafikteki işlev azalacak. Araç alıcılarının da işleri biraz daha pratikleşecek. Artık araç tescilinin sistemi sıfır ve ikinci el araçların ruhsatı noterde basılıp aynı anda verilecek. Daha önce yapıldığı gibi herhangi bir süreci olmayacak. Noter satışı yapıldığı anda ruhsat adınıza kayıtlı bir şekilde noter tarafından takdim edilecek. Burada ciddi bir pratik sağlanacak. Çünkü bu ciddi bir yoğunluk oluşturuyordu. Trafikte tekrardan sıraya geçiliyordu ve orada zaman kaybı oluyordu. Bazı illerde trafik ile noterin arasında ciddi mesafeler oluyordu. Buradaki aksaklıklar ve bir takım sıkıntılar bu sistem ile giderilmiş oldu. Bununla birlikte 12 Şubat tarihinden bayi modülü sistemine geçilmesiyle bayilerdeki araçların ruhsatları da emniyetten değil, noterler tarafından verilecek. Sıfır alınan araçlarda bayiler tarafından satılan araçların ruhsatını hemen noterden trafiğe müdahil olmadan işler kolaylaşacak” ifadelerini kullandı.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV