banner87
16 Aralık 2018 Pazar

AŞÇILAR GASTRONOMİ FUARINA HAZIRLANIYOR

Kayseri Profesyonel Aşçıları, Gastro-2018 fuarlarına hazırlanıyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 07:17
Bu haber 397 kez okundu
  AŞÇILAR GASTRONOMİ FUARINA HAZIRLANIYOR
Haberici -->

Kayseri Profesyonel Aşçıları, 2018 yılında Afyonkarahisar, Marmara, Bursa, İstanbul, Eskişehir, Konya, Gaziantep, Samsun, Ankara ve Hatay İllerinde yapılacak olan Gastro-2018 fuarlarına hazırlanıyor.

Kayseri Profesyonel Aşçıları Dernek Başkanı Kadim Bıyık, 2018 yılı faaliyetlerinin görüşüldüğü mart ayı etkinliğinde yapmış olduğu konuşmasında; Kayseri genelinde 250 üyelerinin bulunduğunu ve Kayserinin yöresel lezzetlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Bıyık, “Tanıtım faaliyetleri kapsamında ilk olarak 18-20 Nisan günlerinde düzenlenecek olan Gastro-Afyon 2018 fuarına Kayseri Profesyonel aşçılarımızdan bir ekibin  katılarak Kayseri mantısının tanıtımını ve uygulamalı eğitimlerinin de verilecektir” dedi.

Gastronomiyi yemeğin alfabesi diye adlandıran Bıyık, “Kayseri ve Türk Mutfağını araştırmak ve tanıtmak amacıyla yurt içinde ve yurt dışında yapılan Gastronomi dalındaki etkinliklere katılan Kayseri Profesyonel Aşçıları İşinin ehli ustalarımızın gücü ve tecrübesi ile Kayseri Mutfağının lezzetlerini en iyi şekilde tanıtmaktadırlar. İnsanlar arasındaki köprülerden biri de yemek kültürüdür. Bu noktada Türk mutfağının zengin yapısı Türk aşçıları  için önemli bir avantajdır” dedi.

Bıyık, yemeklere düz bakmayıp amacın yalnızca yemek yemek ya da karın doyurmak olmadığı, Yemeklerin  aslında insanları  birbirine bağlayan kültürel bir bağ olduğu, yemek yemenin ve yemen yapmanın kültürel bir derinlik olduğunun bilinci ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV