banner153
30 Kasım 2020 Pazartesi

ASGARİ ÜCRETLİDEN VERGİ ALINMASIN

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılı Bütçe görüşmelerinde asgari ücretliden vergi alınmasın önerisinde bulundu. Bu teklif kabul görürse asgari ücretlinin maaşı kesilen 375,23 TL oranında artacak. 2 bin 324 TL eline para geçen asgari ücretlinin maaşı 2 bin 700 lira olacak.

06 Kasım 2020 Cuma 19:04
Bu haber 548 kez okundu
ASGARİ ÜCRETLİDEN VERGİ ALINMASIN
Haberici -->

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılı Bütçe görüşmelerinde asgari ücretliden vergi alınmasın önerisinde bulundu. Bu teklif kabul görürse asgari ücretlinin maaşı kesilen 375,23 TL oranında artacak. 2 bin 324 TL eline para geçen asgari ücretlinin maaşı 2 bin 700 lira olacak.

MHP’li Baki Ersoy, bütçe görüşmelerinde önemli bir teklifte bulundu. Ersoy, şu konuşmayı yaptı;

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılı Bütçe görüşmelerinde asgari ücretin açlık sınırının üzerine çekilmesi, asgari ücretten vergi kesintisi olmaması ve asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımıza ulaşım desteği verilmesini talep ettik.”

İİBF MEZUNLARINA KADRO VERİLMELİ

“Bir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olarak SGK denetmen yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı ilanlarının ne zaman açıklanacağını Bakanımıza sorarak ilgili bölüm mezunu arkadaşlarımızın müjdeli haber beklediklerini dile getirdik.

Bakanlığımızdan Kayserimiz için; Melikgazi ve Gesi Çocuk Destek Merkezi Projelerine ödenek, Develi Engelsiz Yaşam Merkezi Projesine ödenek, Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze personel (sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, çocuk gelişimci, PDR ve şoför) taleplerimiz oldu.”

TYP'Lİ ÇALIŞANLARA SÜREKLİ İŞ İMKÂNI SAĞLANMALIDIR

“TYP Kapsamında devlet okulları da görev yapan kardeşlerimizin bir kez daha seslerini duyurabilmek için komisyon görüşmelerimizde Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye ricada bulunduk. Konunun takipçisiyiz.”

ŞEHİT ÇOCUKLARINA İSTİHDAM SAĞLANMALI

“Hayatlarını vatanımızın bütünlüğü için feda etmiş kahraman şehit ve gazilerimizin eşlerine, çocuklarına ve ailelerine sahip çıkmak, hayat şartlarını iyileştirmek boynumuzun borcudur. Bu yüzden aylıkları düzenlenmeli, şehit çocuklarına istihdam sağlanmalı ve gazilerimize araç alımlarında ÖTV indirimi imkânı sunulmalıdır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV