banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

ASLAN TEŞVİK BELGESİNİ ALDI

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan’da teşvik belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

11 Nisan 2018 Çarşamba 20:35
Bu haber 625 kez okundu
ASLAN TEŞVİK BELGESİNİ ALDI
Haberici -->

Hükümet, stratejik yatırım kapsamında yaklaşık 130 milyar liraya ulaşan yatırım teşvikini onayladı. İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan’da teşvik belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle Türkiye sanayisi açısından kritik öneme sahip yatırımları açıkladı. Projelerde enerji, petro-kimya, madencilik, tarım, haberleşme, sağlık başta olmak üzere 12 sektörde yatırım öngörülürken, ‘Proje Bazlı Teşvik Sistemi’nden yararlanacak büyük yatırımların, Türkiye'nin yüksek açık verdiği hammaddelerin yanında, sanayinin sürdürülebilirliği için kritik olan ürünler ve yüksek teknolojili ürünleri kapsaması hedeflendi. Projeden faydalanacak firmalar arasında ilimizin güzide kuruluşlarından ‘İpek Mobilya’ da yer aldı. Çinko Külçe üretimi için 1 milyar 101 milyon lira teşvik alacak olan firma bin 20 kişiye doğrudan, 4 bin 590 kişiye ise dolaylı olarak istihdam sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle Türkiye sanayisi açısından kritik öneme sahip yatırımları açıkladı. Yeni teşvik sisteminden yararlanacaklar arasında Türkiye'nin önde gelen üç enerji üretim şirketi, beşe yakın petro-kimya şirketi, maden şirketi, savunma ve haberleşmede 8 dev, sağlıkta iki büyük sağlık sunucusu bulunuyor. Turizm teşviklerinden iki büyük havayolu şirketi, tarım, ulaşım, çelik, emlak, çimento, cam sektörlerinde de yatırım teşvik belgesi alan firmalar bulunuyor.

Yurt genelinde 23 kuruluşun faydalanacağı teşviklerden ilimizden de İpek Mobilya madencilik sektöründeki yatırımları ile teşvik almaya hak kazandı. Çinko Külçe üretimi için 1 milyar 101 milyon lira teşvik alacak olan firma bin 20 kişiye doğrudan, 4 bin 590 kişiye ise dolaylı olarak istihdam sağlayacak. İpek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan teşvik belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV