banner153
04 Haziran 2020 Perşembe

ATA’MIZIN YANINDAYIZ!

İYİ Parti Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Yaşar Tuğrul Ercan 19 Mayıs nedeniyle açıklama yaptı.

20 Mayıs 2020 Çarşamba 03:24
Bu haber 132 kez okundu
ATA’MIZIN YANINDAYIZ!
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Yaşar Tuğrul Ercan 19 Mayıs nedeniyle açıklama yaptı.

Av. Yaşar Tuğrul Ercan, “19 Mayıs 1919'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkması ile bağımsızlığımızın ve kurtuluşumuzun ilk adımı 101 yıl önce atıldı. Bayram olarak kutladığımız bu günü Atatürk biz Türk gençliğine armağan etmiştir. Millet olarak istiklalimizi borçlu olduğumuz, her Türk gencinin kahramanı, ezeli ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü İYİ Gençlik olarak derin saygı rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Açıklamasında, “Kuruluşa, kurtuluşa, cumhuriyete, aydınlanmaya, demokrasiye, egemenliğin halka ait olduğu anlayışına, giden yolun adı olan 19 Mayıs’ı coşkuyla sokaklarda kutlayamamanın üzüntüsü ve burukluğu içerisinde olsak da, sadece bu yıla özgü evlerimizde 19 Mayıs ruhunu ve coşkusunu yaşayacağımızı biliyoruz. 19 Mayıs 1919’da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesinin bu topraklarda sonsuza kadar yanmaya devam etmesi için  İYİ Gençlik olarak çalışacağımızın, Atatürk’ün devrimlerine ve mirasına sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Biz hala Bandırma Vapurunda Ata’mızın yanındayız.” Diye konuştu.

Av. Yaşar Tuğrul Ercan, İYİ Parti iktidarında gençlerin özgür olacağının, tweet atmaktan korkmayacağının, ifade ve eleştirme hürriyetinin korunacağının vurgusunda bulunarak şu ifadeleri kullandı;

“Son olarak gençlerin bayramında, gençlerimize söz  veriyoruz; İYİ Parti  İktidarında Türk Gençliği devrinin en özgür gençliği olacaktır!

Yüce Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutluyor başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.”

 

 

MEHMET ALTINDAĞ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV