banner87
23 Temmuz 2019 Salı

AVM’LER BAYRAMDA KAPANIYOR MU?

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis toplantısında alış veriş merkezlerinin dini bayramların ilk günü ile yılbaşı sonrasındaki ilk gün kapalı olmasıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü.

02 Ağustos 2018 Perşembe 07:25
Bu haber 656 kez okundu
AVM’LER BAYRAMDA KAPANIYOR MU?
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis toplantısında alış veriş merkezlerinin dini bayramların ilk günü ile yılbaşı sonrasındaki ilk gün kapalı olmasıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü. Kayseri Valiliğine öneri şeklinde sunulacak olan teklif kapanması yönünde mecliste kabul edildi.

KTO’nun temmuz ayı meclisinde gündem maddeleri arasına alış veriş merkezlerinin Ramazan, Kurban bayramının ilk günü ile yılbaşı sonrasındaki tatil olan ilk gününde kapalı olmasıyla ilgili konunun gündeme alınması görüşüldü.

Meclis üyelerinin oyları ile bu madde gündeme alındıktan sonra görüşülmeye başlandı. KTO Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetimin imzasıyla gündeme alınan madde okundu.

Gündem maddesinde, dini bayramlarda alış veriş merkezlerin açılıp açılmamasıyla ilgili olarak talep yer aldı. Odanın meclis başkanlığına sunulan talepte, odanın Ramazan ve Kurban bayramı ile yılbaşının ilk günlerinde KOSGEB ile ilçe odlarından görüşü alınarak perakende ticareti uygulanacak ilke ve kurallar yönetmeliğin 14 maddesi gereği müşterek oluşturulan dilekçenin Kayseri Valiliğine sunulması istendi. Bu yönde mecliste yapılan oylamada meclis üyelerinin çoğunluğu kapanması yönünde oy kullandı. Bazı üyeler ise, kabul etmedi ve ret oyu verdi.

Mecliste dilekçedeki alış veriş merkezlerinin kapanmasıyla ilgili olarak meclis gündeme alınan maddeyi olumlu yönde kabul etti.

KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, üyelerin bu maddenin karara bağylanması sonrasında yaptırımı olup olmayacağını sorması üzerine, “Öneri olarak sunulacak. Yaptırım yok. Bizim görüşümüzü sordular, bizde görüşümüzü buradaki oylamaya göre bildireceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV