banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

AYDIN KALKAN: SEÇİMLERDEN BÜYÜK BİR ZAFERLE ÇIKTIK

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, tamamlanan ilçe delege seçimleri ile ilgili olarak, “Seçimlerden zaferle çıktık” dedi.

10 Ekim 2018 Çarşamba 09:48
Bu haber 646 kez okundu
AYDIN KALKAN: SEÇİMLERDEN BÜYÜK BİR ZAFERLE ÇIKTIK
Haberici -->
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, tamamlanan ilçe delege seçimleri ile ilgili olarak, “Seçimlerden zaferle çıktık” dedi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şubede delege ve ilçe yönetimi seçimleri tamamlandı. 5 Ekim’de Melikgazi ilçesinde, 6 Ekim’de diğer ilçelerde demokrasi şöleni havasında geçen seçimler mevcut yönetimin zaferiyle sonuçlandı.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Konuyla ilgi şu açıklamaları yaptı. Kalkan, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de 9800 üyenin yaklaşık yüzde 70’i seçimlerde oy kullandı. Oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.  Seçim sonuçları yönetimimizin faaliyetlerinin desteklendiği anlamına gelmektedir” ifadelerini kullandı.

Aydın Kalkan, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Seçimlerde 150 delege seçildi, 82 delegeliği bizim listelerimizden gösterilen adaylar kazandı, fakat bizler seçilen tüm arkadaşlarımızla görüşmelere başladık. Farklı listelerden seçilen delegelerimizin de desteklerini alacağımızdan eminim. Mevcut yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri doğal delege durumundalar. Doğal delegelerimizle birlikte 95 civarında delegemizin şu an itibarı ile bizlere açık destekleri mevcut. Görüşmelerimiz neticesinde bu sayının 100’ün üzerine çıkacağını düşünüyoruz.”

“Kayseri Eğitim Bir Sen şehirde marka olmuştur, sendikamızın STK’lar içerinde bir ağırlığı bulunmaktadır” diyen Kalkan, “Türkiye’deki diğer şubeler arasında çalışmalarıyla ilk sıralarda yer almaktadır. Son dört yılda 3500’ün üzerinde yeni üye kaydettik. Özlük ve özgürlük mücadelesinde yüzlerce kazanıma imza attık. Kayseri’de 1000 civarında eğitim kurumu bulunmaktadır, her öğretmen odasında ayak izlerimiz, nefeslerimiz, samimiyetimiz ve mücadelemiz bulunmaktadır. 17 Kasım’da yapılacak olan şube başkanlığı seçimlerini kazanarak yola devam edeceklerini tüm üyelerin dua ve destekleri ile Eğitim Bir Sen’i zirvelerden zirvelere taşıyacaklardır” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV