banner87
26 Mart 2019 Salı

AYDIN KALKAN: ÜCRETLER BUHARLAŞIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Ücretler vergi yükünün altında buharlaşıyor" dedi.

06 Nisan 2018 Cuma 07:33
Bu haber 416 kez okundu
AYDIN KALKAN: ÜCRETLER BUHARLAŞIYOR
Haberici -->

Eğitim çalışanlarının görüş ve önerilerinin paylaşıldığı eğitim liderleri buluşması Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube’de gerçekleşti. İstişare toplantısında konuşan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Ücretler vergi yükünün altında buharlaşıyor" dedi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, eğitim sektörünün çok dinamik bir çalışma alanı olduğunu, tüm eğitim çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığından önemli beklentiler içerisinde olduğunu belirtti. Kalkan, devlet tüm personeli arasında eşit uygulamalar yapmalı, farklı bakanlıkların kendi personeline farklı imkânlar sunması karşısında eğitim çalışanlarının MEB’den bazı beklentileri olduğunu anlattı.

Aydın Kalkan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Eğitim çalışanlarının hatta tüm kamu çalışanlarının vergi dilimi problemi ciddi bir mesele haline gelmiştir. Hükümet 2018 için ücretlere yüzde 4 zam yaptı. İkinci yarıyıl için verilen artış oranı ile maaşların artması beklenmekteydi. Fakat vergi dilimi yüzde 15’ten yüzde 20’lik dilimlere çıkınca eğitim çalışanlarının ikinci yarıyıl için beklenen artışın ücretlere yansımadığını görüyoruz. Özellikle 4. Aydan itibaren ücretlerden yüzde 5’lik kesintiye gidiliyor. Zaten hükümet yüzde 4 zam yapmıştı bu durumda maaşlarda bırakın artışı geriye gitme söz konusudur. Eğitim çalışanları yüzde 7’lik büyümeden pay istemektedir. Çok zor şartlarda ve tüm tehditlere karşı korumasız olarak çalışan eğitim çalışanları mali olarak da her geçen gün desteksiz kalmakta, ücret kaybına uğramaktadır.”

Kalkan, okul müdürlerinin talebinin muhakkik olarak görevlendirmelerde yaptıkları işin karşılığı olarak ödeme yapılmasını istedi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV