banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

AYDINLIKEVLER’DE BİNALAR 50 YAŞIN ÜSTÜNDE

Başkan Memduh Büyükkılıç vatandaşlarla bir araya geldi

22 Temmuz 2017 Cumartesi 08:52
Bu haber 1324 kez okundu
AYDINLIKEVLER’DE BİNALAR 50 YAŞIN ÜSTÜNDE
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Aydınlıkevler mahallesinin konum itibarıyla kent merkezinde yer aldığını belirterek, bu bölgedeki birçok binanın 50 yaşın üstünde olduğuna dikkat çekti.

Aydınlıkevler Mahallesi’nde Cuma namazı sonrası esnaf ziyaretinde bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, Aydınlıkevler’in şehrin batı bölümünde Düvenönü ile Birlik mensucat Fabrikası arasında kalan 1960’lı yıllarda yapılaşan 2-3 katlı binalardan oluşan bir semt olduğunu söyledi. AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu ve daire müdürleri ile birmikte vatandaşla bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, halkın taleplerini dinledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, her hafta bir mahalleyi ziyaret ederek hem belediye çalışma alanlarını gezdiklerini hem de mahalle halkı ile beraber olma imkanı bulduklarını belirtti. Aydınlıkevler Mahallesi’nde belediye çalışmaları ile ilgili olarak mahalle halkına memnuniyetlerini soran Başkan Büyükkılıç, bölgenin barındırdığı nüfusta artış olduğunu, çünkü çok katlı binaların yükseldiğini, bu bölgenin artık kentsel dönüşüme açık olduğunu çünkü birçok binanın 50 yaşın üstünde olduğunu kaydetti.

Aydınlıkevler Mahallesinde şu anda özel sektörce bina sahiplerince anlaşma yapılarak çok katlı binaların yükseldiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kılıçaslan Mahallesinde kentsel dönüşüm mülk sahipleri ile anlaşan müteahhitlerce başlanmıştır. Osman Kavuncu Caddesi üzerinde yer alan yapıların dış cepheleri yenilenmektedir. Küçükali mahallesindeki kentsel dönüşüm bu mahalleyi etkileyecek ve hatta tetikleyecektir. Aydınlıkevler Postanesi ve çevresinde yeni bir oluşum başlatılmıştır. Şehir merkezine yakın oluşu ticaret alanlarına bitişik oluşu, Eski Sanayi Bölgesinin karşısında yer alması avantajlıdır” dedi.

Mahallede halkı ve esnaflarla sohbet eden Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin çalışmaları ve hizmetleri ile her an her yerde olduğunu sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV