banner87
22 Şubat 2019 Cuma

AYDOĞAN PAŞA KÖPRÜSÜ TEMELİ ATILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Paşa’nın adını verdikleri köprünün temelinin atılacağını duyurdu.

13 Nisan 2018 Cuma 07:40
Bu haber 714 kez okundu
AYDOĞAN PAŞA KÖPRÜSÜ TEMELİ ATILIYOR
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, helikopter kazasında şehit olan ve daha önce Komando Tugay Komutanlığı yapan Tümgeneral Aydoğan Aydın Paşa’nın adını verdikleri köprünün temelinin atılacağını duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehrin en önemli bulvarlarından birisi olacak olan Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’ndaki incelemelerine Farabi Caddesi ile kesişimine yapılacak olan Aydoğan Aydın Paşa Köprüsü’nün bulunacağı bölge ile başladı. Başkan Çelik, Aydoğan Aydın Paşa Köprüsü’nün temelinin 21 Nisan Cumartesi günü atılacağını belirtti.

Daha sonra Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın devamı olan eski adıyla Tavlusun Caddesi’ne geçen Başkan Çelik, buradaki eski evlerin yıkımıyla ilgili çalışmaları takip etti. Bulvardaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Şehrimizdeki en önemli akslardan biri olan eski adıyla Tavlusun Caddesi’nde çok hızlı bir şekilde kamulaştırma, istimlak rıza ile anlaşma ve yıkım çalışmalarına girdik. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Yolun ne kadar acil olduğunu buradaki trafik yoğunluğu gösteriyor” dedi.

Anayurt’tan Erkilet’e uzanacak raylı sistem hattının da bu caddeden geçeceğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Kısa sürede yolun sağ tarafında çalışmalara başlayacağız. Ayrıca Hulusi Akar Bulvarı’nı Farabi Caddesi’ne bağlayacak katlı kavşakta da yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Katlı kavşağın temelini 21 Nisan’da atacağız. Bu şehirde yaşayan hemşehrilerimize daha konforlu ulaşımı, daha güvenli trafiği sağlamak amacındayız. Alt yapı kuruluşlarımız da mevcut hatların deplasesi için çalışıyorlar. Alt Yapı Koordinasyon Merkezimiz gerekli planlamalarını yapıyor. Alt ve üst yapısıyla mükemmel bir bulvarı şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV