banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

BAKAN FİDAN DİKTİ, HASTANEYİ GEZDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Keykubat Kent Ormanı Ağaç Dikme Törenine katıldı

30 Nisan 2018 Pazartesi 07:44
Bu haber 475 kez okundu
BAKAN FİDAN DİKTİ, HASTANEYİ GEZDİ
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Keykubat Kent Ormanı Ağaç Dikme Töreni’nde yaptığı konuşmada, "Bu tabiat bize emanet. Canlarımız bize emanet olduğu gibi. Bu çevreyi bozmadan dengeli olarak götürmemiz gerekiyor" dedi. Bakan, daha sonra hizmete açılacak olan Şehir Hastanesini gezdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Keykubat Kent Ormanı Ağaç Dikme Töreni’ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve AK Parti milletvekilleri, belediye Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki törende yaptığı konuşmasında, “Bu tabiat bize emanet. Canlarımız bize emanet olduğu gibi. Bu çevreyi bozmadan dengeli olarak götürmemiz gerekiyor. Benim belediye başkanlığına geldiğim zaman Kayseri’de 7 tane park vardı ve bunlar mafyaların elindeydi. Şimdi ise yeşil alanı daha da artırmak için belediyelerimiz var gücüyle çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Grup Başkanı Vekili Mustafa Elitaş ise, “TBMM’de seçimlerin yenilenmesi ile ilgili karar verdik. Yaptığımız anayasa değişikliğinde Milletvekilliği seçimi erkene alınırsa Cumhurbaşkanlığı seçimi de aynı zamanda yapılır dediniz. Eskiden aracılık bir hükümet sistemi vardı. Şimdi doğrudan doğruya halk hükümeti denetleyen parlamentoyu da ayrı ayrı seçecek” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her hafta sonu bir açılış ve bir temel atmanın olacağını belirterek, “Şehrimizin geleceğine de katkı sağlayacağımız bir etkinlik düzenledik. Hep beraber on binlerce ağacı aynı anda dikeceğiz. 1 milyon 100 bin metrekare alanın 700 bin metrekare alanını ağaçlandıracağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin etkinliğinde ağaç diktikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan Kayseri Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Mayıs tarihinde açılışı yapılacak olan Kayseri Şehir Hastanesi'nde İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'den bilgi alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Önce çok güzel bir hizmet. Geç oldu ama güç olmadı. Kayseri’de bölgesi ile birlikte onlarca yıl hizmet edecek müthiş bir hizmet. Zamanında belediye başkanlığım dönemine denk gelmişti. Eskiden yapılan hastaneler şehirlerin çevresine yapılmıştı ama şehirleşme sonrasında şehir içinde kaldı. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katıldığı tören ile hizmete açacağız. İlk taşınmada ne zorluklar çekilirse bunları yaşayacağız. İlk taşınmanın sıkıntılarını hep birlikte aşacağız. Hata ve kusur olmaması için bu işi yapmaya çalışıyoruz. Kime ne düşüyorsa bunları konuşacağız. Müthiş ve büyük bir hizmet. Kolay bir şey değil bunu yapmak. Şu ana kadar açılan hastanelerin içinde en büyüğü burası. Nevşehir, Kırşehir ve Niğde’ye de kolaylıkla hizmet verecek. Merkezdeki hastanemiz de hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşın oradaki hizmetinde bir aksama olmayacak. Sonraki gidişata göre karar verilecek. Vatandaşın tercihi ve ayak alışkanlığına göre bir karar verilecek" diye konuştu.

Güzel bir hastanenin açılışına bir hafta kaldığını belirten Bakan Özhaseki, "Gezdiğimiz yerlerde heyecanlandık ve bir taraftan da gurur duyduk. 15 yıllık AK Parti iktidarı döneminde de bu ülke şaha kalktı. Şaha kalkan hizmetlerin biri de bu sağlık hizmetleriydi. İnşallah Cumartesi günü bütün Kayseri hemşehrilerimizi miting alanına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın geliş amacının en önemlilerinden biri bu hastanenin açılması" dedi.

Bakan Özhaseki, Kayseri'ye gelecek olan hızlı tren ihalesi için de ilk tekliflerin alındığını ifade etti. Bu yıl içinde Kayseri'deki hızlı trenin temelini atmış olacaklarını belirtti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV