banner87
26 Mart 2019 Salı

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN CEVAP

Özhaseki ile ilgili Kayseri Şehir Hastanesi’nde eczane açılması iddiaları üzerinden yapılan haberler konusunda bakanlık yazılı açıklama yaptı. Bakanlık, haberlerle ilgili olarak, “Yalan ve iftiradır” denildi.

08 Temmuz 2018 Pazar 14:49
Bu haber 785 kez okundu
BAKAN ÖZHASEKİ’DEN CEVAP
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile ilgili Kayseri Şehir Hastanesi’nde eczane açılması iddiaları üzerinden yapılan haberler konusunda bakanlık yazılı açıklama yaptı. Bakanlık, haberlerle ilgili olarak, “Yalan ve iftiradır” denildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bakan Mehmet Özhaseki ile ilgili çıkan haber hakkında yazılı açıklama yaparak, bakanın iftiraya maruz kaldığı dile getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi hedef alan ve ulusal bir gazetede yer alan haberle ilgili olarak yapılan açıklamada, ortaya atılan iddiaların asılsız ve iftira olduğu bakanlığın açıklamasında yer verildi.

Ortaya atılan iddiaların tamamen yalan olduğunun belirtildiği açıklamada, “Şehir Hastanesinin içine eczane yapılıyor” başlığı altında yayınlanan haberin de yalan ve iftiradan ibaret olduğunun altı çizildi.

Hiçbir kaynağa dayandırılmadan yayınlanan haberde Bakan Özhaseki’nin kızı için, “hastanenin içindeki alanın bir kısmının eczane yeri olarak değiştirildiği iddia edilmiş ve o değişiklik yapılan kısımda Sayın Bakanın kızının eczane işletmeciliği yapacağı” şeklinde “asılsız” iddialara yer verildiği ifade edildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “İftiraya konu ettikleri hususla ilgili olarak; Sağlık Bakanlığı Şehir Hastanesi için 25 yıllığına üst hakkı tesis etmiştir. Sağlık Bakanlığınca sağlık kampüsünü tamamlayıcı nitelikte olması gereken tesisler için ifraz yapılması gerektiği uygun görülmüş ve Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün talebi olarak süreçleri takiple yetkilendirilen yatırımcı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza konu iletilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, konuyla ilgili yasal girişimlerin başlatıldığı da vurgulanırken, söz konusu açıklamada, “Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün uygun görüşü ile yapılan ifraz işlemine ilişkin plan değişikliği mülkiyet durumunu değiştirmemiştir. Bu alan yine Sağlık Bakanlığına aittir. Bundan sonraki çalışmalar da yine Sağlık Bakanlığının izni doğrultusunda yürütülecektir. Buradan elde edilecek gelir Sağlık Bakanlığı açısından maliyeti düşürecek bir unsur olarak görülmüş dolayısıyla elde edilecek gelir Sağlık Bakanlığı’na kalmış olacaktır. Sayın Özhaseki'nin kızı Elif Özhaseki; Kayseri'de Devlet Hastanesi civarında 15 yıla yakın bir süredir eczacılık mesleğini icra etmektedir. Haberde adı geçen bu yerle ilgili olarak herhangi bir ticari faaliyet düşünmemiş ve herhangi bir teşebbüste bulunmamıştır. Bu bölgede yapılan çalışmalarla uzaktan veya yakından, doğrudan veya dolaylı hiçbir ilgisi veya bağlantısı yoktur. Hal böyleyken gazetenin, Kayseri Eczacılar Odası'ndan bir yetkiliden alınan 'duyumu' kaynak göstererek Sayın Özhaseki üzerinden yalan haber yapması ahlaksızcadır. Özellikle son zamanlarda yine yalan ve iftiralar üzerinden bu tarz algı oyunlarının yürütülmek istendiğini üzülerek müşahede etmekteyiz. Asla bu tarz haberlere itibar edilmemesini hususiyle kamuoyunun dikkatlerine istirham ederiz. Kamuoyunun haber alma hakkını, yalan ve iftira dolu haberler yaparak suiistimal eden bu gazeteyle ilgili yasal girişimlerin başlatıldığını kamuoyumuzun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV