banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

BAKANDAN BELEDİYELERE MÜJDE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklama ile belediyelere müjde verdi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 07:23
Bu haber 632 kez okundu
BAKANDAN BELEDİYELERE MÜJDE
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklama ile belediyelere müjde verdi. Bakan, “İmar barışından gelen kaynak ile belediyelere 0 faizli kredi kullandıracağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri programı kapsamında bazı açılışlara ve temel atma törenlerine katıldı. Bakan Özhaseki, kentteki programlarda gündeme ilişkinde önemli açıklamalarda bulunarak, CHP’ ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Bakan Mehmet Özhaseki, “Adamı CHP Genel Başkanlığı’na layık görmüyorlar, nasıl oluyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti CHP’den daha küçük ki cumhurbaşkanı yapmaya çalışıyorlar. Çok kıymetliyse bir kere kendinize genel başkan yaptıysanız” dedi.

İmar barışının detayları il ilgili de bilgiler veren Bakan Mehmet Özhaseki, uyarıda bulundu, Bakan, artık kaçak yapı yapana, yaptırana ve göz yumana hapis cezasının geleceğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Mahallesi’nde 3. Etap 27 dükkan ve 372 konutluk Kentsel Dönüşüm Projelerinin Temel Atma töreni düzenlendi. Törene Bakan Mehmet Özhaseki’de katıldı. Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’deki belediyelere hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yapılan hizmetlerin hayırlar getirmesini diledi.

24 Haziran seçimlerine de değinen Bakan Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Muhalefete mensup ne kadar parti varsa bizi seçimlere çağırıyordu, gün geçmiyor ki bir seçim lafı çıkmasın. Bir müddet sonra bizim dışımızda artık herkes tarafından telaffuz edilince ‘Buyurun, hodri meydan’ dedik. Biz böyle söyleyince moralleri bozuldu, suratlar düştü. Seçim diyordunuz ya hepiniz birden. Kendi aranızda çatılar kuruyordunuz, ortak adaylar çıkarıyordunuz, Türkiye sizin arkanızdaydı? Buyurun hadi. Aradılar, taradılar, birbirine benzemezler bir tane ortak aday bulamadılar. Bulamazlar, çünkü ortak bir fikir etrafında zaten toplanmadılar. Sadece liderimize ve bizim ekibimize düşmanlık üzerine kurulmuş bir birliktelik vardı. Sağdan sola, ortadan diğer beriye kadar uzan mi envai hatta birbirinden çok farklı ve bağımsız düşünen insanlar nasıl olacak da bu ülkeyi idare ederken bir araya gelecekler, tek fikir etrafında toplanıp hizmet edecekler? Böyle bir şey olabilir mi? sonra kendi adaylarını ortaya çıkarmaya başladılar. Adaylarını tarif ederken ‘uzlaşmacı kimliği olan, ekonomiyi bilen, dünyayı takip eden, herkesin takdirini kazanmış süper insanlar getiriyoruz’ dediler. ‘Ne güzel, yarışalım. Yarış da seviyeli olsun’ dedik. Şimdi gördük ki ne yazık ki karşımıza ciddi bir şey çıkmayacak. ‘Hayırlı olsun’ demek düşer bize. Zaten o partide de işin garip tarafı adamı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’na layık görmüyorlar, nasıl oluyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhuriyet Halk Partisi’nden daha küçük ki cumhurbaşkanı yapmaya çalışıyorlar. Çok kıymetliyse bir kere kendinize genel başkan yaptıysanız.”

KAÇAK YAPI YAPANA HAPİS CEZASI GELİYOR

Kaçak yapıyı yapanlara, yaptıranlara ve yapılmasında göz yumanlara hapis cezasının geleceğini kaydeden Özhaseki, "İstanbul’dan başlayan ve koca şehirlerimizde yüzde 60’ın üzerinde kaçak yapı var. Ya mülkiyet sorunu var ya da imara aykırılıklar var. Koca fabrikalarımız kaçak durumda, ekonomik bir değer olarak gözükmüyor. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da emirleri ile 23 gün önce yasamız çıktı. Şimdi bir kayıt altına alıyoruz. Bundan sonra hepsi dönüşüme uğrayarak yepyeni model bir hale dönüşürken, bir taraftan da bu işlerin artık önünü kesiyoruz. Bu işi yapana, yaptırana ve göz yumana hapis cezası da geliyor” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışıyla ilgili olarak, “İmar barışından gelen kaynak ile belediyelere 0 faizli kredi kullandıracağız” dedi.

Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Fuzuli Katlı Kavşağı’nın açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, imar barışıyla ilgili konuştu. İmar barışından gelen kaynak ile belediyelere 0 faizli kredi kullandırılacağı ve bu kaynağın depreme hazırlıkta kullanılacağını kaydetti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV