banner153
04 Ağustos 2020 Salı

BAKANLAR VERDİKLERİ HANGİ SÖZÜ TUTTU?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'ye gelen ve sözler veren Bakanlara tepki göstererek, verilen birçok sözün bugüne kadar tutulmadığına dikkat çekti. Ataş, "Bu saatten sonra Kayseri’nin boş laflara karnı tok, bu laflara verilecek cevabı da çok" dedi.

04 Temmuz 2020 Cumartesi 12:51
Bu haber 227 kez okundu
BAKANLAR VERDİKLERİ HANGİ SÖZÜ TUTTU?
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'ye gelen ve sözler veren Bakanlara tepki göstererek, verilen birçok sözün bugüne kadar tutulmadığına dikkat çekti. Ataş, "Bu saatten sonra Kayseri’nin boş laflara karnı tok, bu laflara verilecek cevabı da çok" dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis'te Kayseri'nin sorunlarını gündeme taşıdı. Konuşmasına tartışmalı yargı paketine değinerek, başlayan Ataş, "İki haftadır görüştüğümüz ikinci yargı reform paketi adını verdiğimiz bu kanunun 32’nci maddesinde celse harcı olarak geçen harcın ismi başvuru harcı olarak değiştiriliyor ve tamamına baktığımızda da maalesef ki bir reform paketinden çok çok uzak. Haftalardır bunun üzerinde konuşuyoruz. Muhalefeti ne dinleyen  var ne de verdiği tekliflere acaba doğru mudur diye dönüp bakan var." dedi.

Daha sonra Kayseri'nin sorunlarını anlatan Ataş, ticaretin merkezi, sanayi şehri ve tarımda Anadolu’nun parlayan yıldızı olan Kayseri'nin bu özelliklerini günden güne kaybettiğini belirtti. Ataş," Kayseri, ulaşımı zor, üretimden uzak, sıradan bir şehir hâline dönüşüyor. 1926 yılında uçak üretimi yapan Sümerbank bez fabrikasının olduğu Kayseri, Hava İkmal, Anatamir, TANKSAN, ASPİLSAN gibi sanayi altyapısına sahiptir. Yerli otomobil ve savunma sanayi yatırımlarına uygun, altyapısına sahip olan Kayseri’mize şimdi millet bahçesi yapmak için uğraşıyoruz. Kayseri’nin kek ve çay verecek bahçeye değil iş ve aş verecek sanayi yatırımlarına ihtiyacı var." diye konuştu.

SÖZ VEREN ÇOK AMA İCRAAT YOK

Kayseri'ye gelen ve sözler veren Bakanlara da tepki gösteren Ataş, verilen birçok sözün bugüne kadar tutulmadığına da dikkat çekerek," Bu saatten sonra Kayseri’nin boş laflara karnı tok, bu laflara verilecek cevabı da çok. Kayseri artık söz değil icraat bekliyor" şeklinde konuştu.

Ataş, şunları söyledi, "Söz çok, ancak yatırım yapacak maalesef ki Hükûmet yok, yatırıma öncülük edecek bakanlar yok fakat şehrimize gelen ve söz verip verip giden birçok bakan var. Bir yıl içerisinde şehrimize Hazine ve Maliye Bakanı, Millî Eğitim Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Millî Savunma Bakanı geldiler. En son geçen hafta yine Millî Savunma Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız şehrimize ilk defa geldi, kendisinden önce selefleri gibi hızlı trenin, Kayseri’nin havaalanının, tramvay hatlarının sözünü verdi ve gitti. Kendisinden önce bu sözleri 2 cumhurbaşkanı, 3 başbakan, birçok bakan daha önce de söz verip gitmişlerdi. Bakalım çiçeği burnundaki Bakanımız sözlerini tutacak mı? Ama bilsinler ki bu saatten sonra Kayseri’nin boş laflara karnı tok, bu laflara verilecek cevabı da çok. Kayseri artık söz değil icraat bekliyor."

KAYSERİLİLER İŞSİZ, OKÇULAR VAKFINA TESİS YAPIYOR

Açıklamasında" Şimdide, Kayserililer işsiz ve aşsız gezerken, şehzade Bilal Erdoğan’ın Okçular Vakfına Belediye 10 milyonluk tesis yapmayı planlıyor." diyen Ataş," İstanbul ve Ankara Belediyelerinde ödenekleri kesilen yandaş vakıf ve dernekler gözlerini şimdiden Kayseri’ye diktiler. Kayseri’nin işini ve aşını Suriyelilere, hakkını vakıflara aktarıyorlar. Daha önce de söyledim. On yedi yılda, AKP Kayseri’den bir Cumhurbaşkanı, üç Bakan, birçok milletvekili ve sayısız bürokrat çıkardı. Kurulduğu günden itibaren Kayseri AKP’ye her seçimde rekor oy verdi. Buna rağmen 'Kayserili işini bilir.' mantığıyla şehrimize kamu yatırımları yapılmıyor, şehrimiz devlet yatırımlarından mahrum bırakılıyor ama bu böyle gitmez. Kayserili uyanıktır, Kayserili zekidir; dediğiniz gibi işini de gayet iyi bilir. Günü gelir yapılmayan yatırımların hesabını sizden bir bir sorar" şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV