banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

BAKİ ERSOY’DAN OLAY SÖZLER

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yerel seçimlerde Kayseri ve Ankara ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ersoy, Özhaseki ile yaptığı görüşmeyi hatırlatarak, “Sayın Özhaseki’ye dedim ki, Talas’ı bize verin, Cumhur ittifakında MHP aday çıkarsın, inanın bu Ankara’da sizin seçiminizi dahi etkiler dedim.Sayın Özhaseki dedi ki, ‘Bunlara takılmamak lazım’ dedi” diye konuştu.

19 Nisan 2019 Cuma 10:06
Bu haber 584 kez okundu
BAKİ ERSOY’DAN OLAY SÖZLER
Haberici -->

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yerel seçimlerde Kayseri ve Ankara ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ersoy, Özhaseki ile yaptığı görüşmeyi hatırlatarak, “Sayın Özhaseki’ye dedim ki, Talas’ı bize verin, Cumhur ittifakında MHP aday çıkarsın, inanın bu Ankara’da sizin seçiminizi dahi etkiler dedim.Sayın Özhaseki dedi ki, ‘Bunlara takılmamak lazım’ dedi” diye konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ersoy, katıldığı bir televizyon programında, yerel seçimlerde Kayseri'de Cumhur İttifakı adaylarının belirlenmesinde 2014 yılı verilerinin baz alındığını ifade etti. Ersoy, "2014 yılında bizde 3 ilçe vardı. Sarıoğlan, Pınarbaşı ve Özvatan. Sarız da CHP’de olduğu için, MHP’ye verelim de MHP kazanabilir, biz kazanamayız mantığı ile belki de" dedi.

"Bir Talas’ı vermediler mesela, ben çok ısrar ettim" diyen Baki Ersoy, "Sayın Özhaseki’ye dedim ki, Talas’ı bize verin, Cumhur ittifakında MHP aday çıkarsın, inanın bu Ankara’da sizin seçiminizi dahi etkiler. Kayseri’deki bu psikoloji sizin Ankara’daki seçiminizi dahi etkiler dedim. Bunu yapmayın, merkezde bize mutlaka bir yer vermenizi ben size ısrarla tavsiye ediyorum dedi. Sayın Özhaseki dedi ki, ‘Bunlara takılmamak lazım’ dedi. Biz takılıyoruz Sayın Bakanım bu dediğimi dikkate alırsanız seviniriz dedim. Olmadı maalesef. Bu gün bizim haklılığımız şurada ortaya çıktı. Talas’taki oy oranlarına baktığınız zaman Cumhur İttifakı yüzde 54 oy alıyor, karşıdaki rakip parti yüzde 42 oy alıyor. Kepez köyünde, benim köyümde İYİ Parti’ye 4 oy çıkıyor. 1190 oy civarı Cumhur İttifakı’na çıkıyor, 4 oy İYİ Parti’ye çıkıyor. Merkezde birçok mahallede gerilerde kalıyorsunuz ama yine köyler toparlıyor. Bazı şeyleri kabul etmek gerekiyor artık. Ben yaptım oldu, ceketimi de koysam kazanırım mantığı ile olmuyor. Seçmen bilinçli artık. Keçiören’de Sayın Turgut Altınok Cumhur İttifakı Adayı yüzde 63 oy alıyor, Sayın Özhaseki Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Keçiören'de yüzde 51 oy alıyor. 25 ilçenin 22’sini alacaksınız Büyükşehir’i kaybedeceksiniz. İstanbul’da da aynı şey geçerli. Artık eskisi gibi vatandaşlar bilinçsiz değil. Artık sosyal medya Türkiye’de önemli bir aktör. Bilgi yayılımı sürekli artıyor" şeklinde konuştu.

GİDİP ÖĞRETİM ÜYELİĞİ YAPACAKSINIZ

Ersoy, Melikgazi için ise şunları söyledi:

"Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun proje tanıtımına gittim. Mustafa Bey tam bir bürokrat. Açıklama yaparken aday olduk kapı kapı oy dileniyoruz hanım bu nasıl iş dedi. Bu söyleminde art niyetli değil ama hiçbir siyasetçi hiç kimseyi hakir görerek oy dilendiğini düşünmemeli. Bu iş bana göre değil, diyorsanız gidip öğretim görevliliği yapacaksınız. Yapamaz demiyorum ama topluma da şunu aksettirmeyin ‘bana siyaset olsa ne olur olmasa ne olur?’ Benim için önemli. Ben kendime bir alan bulurum, KTO’ya Sanayi Odasına başkan olurum. Seçilirim seçilemem. Bu kişi ile yapı ile alakalı. Birileri size lütfetmiş gibi, Türkiye’de, Kayseri’de başka adam kalmadı sadece bu işi siz yapabilirsiniz böyle bir şey yok. Bu şehrin önünün açılması için top yekun hareket edilmesi lazım."

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "Bize Encümen vermiyorlar Kayseri’de, Cumhur İttifakı, Cumhur İttifakı" diyerek şunları söyledi:

"İstanbul’da da MHP’in belediye başkanlığı yoktu. Silivri, Maltepe ve Beşiktaş’ı verdiler. Biz burada omuz omuza mücadele etmişiz. Sende gel deki şuraya bir adam ver şunu şöyle yap. Denetim kurulu üyelikleri yüzlerce daire başkanlıkları var. Biz demiyoruz ki eşimiz dostumuz, liyakat sahibi olmayan biri gitsin bu işi yapsın. Biz gidip de şu olmazsa diye bir tavrımız yok. Hiçbir şey vermeseler dahi, biz bunu talep etmekten ziyade onların düşünüp nezaketen MHP’liler, ülküdaşlarımız da çalıştılar demeliler. İl bazında bahsedersem bunun altından kalkamazlar. Encümene girdiler, daire başkanı oldular. Cumhur İttifakı’nın tabanında bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama tavana geldiğiniz zaman Baki Ersoy benden daha fazla alkış alırsa diyor. Eline mikrofonu aldığı zaman daha etkin konuşursa. Biz zaten kazanıyoruz yüzde 70 olmaz 63 olur zaten kazanıyoruz. Yarın bir gün bunların önünü açarsak, mitingleri açarsak seçmen de ‘bak o öyle ama bu da böyle’ tanıtma imkanı sunarsak diye kafalarında bir kısım AK Partili kardeşlerimizin büyüklerimiz in soru işaretleri var. Biz nezaketli davranıyoruz. Liderimizin talimatları doğrultusunda çok ölçülü davranıyoruz. Boynumuz kıldan ince lider ne diyorsa o. Sizin de iyi niyetinizi görmediğimiz zaman AK Parti’nin Kayseri’deki yöneticileri için söylüyorum bu bizi üzüyor."

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157