banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

BAKLİYATTA PAKETLEME TESİSİ KURULUYOR

Kayseri Şeker'den yeni bir yatırım

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:36
Bu haber 1138 kez okundu
 BAKLİYATTA PAKETLEME TESİSİ KURULUYOR
Haberici -->

Kayseri Şeker, bakliyattaki yatırımlarını büyütüyor. Pancar çiftçisine alternatif bakliyat üretimi için destek vererek sözleşme imzalayan Kayseri Şeker, organize sanayi bölgesine bakliyat paketleme tesisi kuruyor.

Pınarbaşı ilçesinde kurulan şeker iftar sofrasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Mimarsinan Orgazine Sanayi Bölgesinde paketleme tesisi kurulduğunun müjdesini vererek, bakliyat konusundaki çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirtti.

Başka Akay, “Kayseri Şeker tarafından kurulan  paketleme tesisinde çiftçilerimizin  ürettiği ürünleri alıp, paketleyip satma imkanımız olacak. Dolayısıyla bu nedenle satılabilecek özellikte olan kimyonundan tutunda artık başka ne ürün varsa hepsinin alınıp, paketlenip satılması konusunda biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çiftçimizin her türlü ürününe destek vermek arzusundayız” dedi.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Değerli çiftçi kardeşlerim, bir taraftan bunlar yapılıyor. Bir taraftan ihtiyaçlarınız karşılanıyor. 15 Mayıs’ta faizden kurtarma avansı ödendi. 5 Haziran’da çapa avansı ödendi. Çarşamba günüde inşallah bayram avansı ödenecek. Bir taraftan bankalardan temlikler kullanılıyor. Çiftçimiz bu günlerde bir sıkıntıya maruz kalmasın, ihtiyaçlarını karşılasınlar diye biz her türlü tedbiri alıyoruz. Her türlü imkanı oluşturuyoruz. Allah bu şirkete zeval vermesin. Allah gücümüze güç katsın. Biz bu imkanların, şirketin gücü sayesinde size daha fazla hizmet edelim, sizin gelirinizi daha fazla artıralım, çocuklarınızın geleceğini ve sizin geleceğinizi daha fazla aydınlatalım arzusu içerisindeyiz.”

Pınarbaşı İlçesi Yatılı bölge okulunda kurulan  Kayseri Şeker İftar sofrasına; Pınarbaşı Belediye  Başkanı Dursun Ataş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdoğan Mutlu, Ak Parti İlçe Başkanı Türkay Kara, Müftü Reşat Üstün, İl Genel Meclis Üyesi Mesut Mucuk, Belediye Meclis Üyeleri, Sarız Ziraat Oda Başkanı Mehmet Erkek, Bahçelik Sulama Birliği Başkanı İbrahim Ülker, Büyük Potuklu Sul.Bir.Bşk. Haydar Baykaldı, Muhtarlar ve Bölge çiftçileri aileleri ile birlikte katıldılar.

Şeker sofrasında, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi  Yönetim Kurulu üyelerinden Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri Avukat Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, Nizamettin Çatak,Abdullah Borazan,Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner, Genel Müdür yardımcıları Osman Canıtez, İsmail Gedik, Kayseri  Pancar Kooperatif Müdürü İsmet Aksoy ve diğer yetkililer de çiftçilerle  görüşerek sorunlarını dinleyip pancar tarımını yakından ilgilendiren konularda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Pınarbaşı Belediye  Başkanı Dursun Ataş da, Kayseri Şeker İftar sofrasında yapmış olduğu  konuşmasında, “Bugün burada Pancar ekicileri kooperatifi Başkanımızın vermiş olduğu iftar yemeğine icabet ettik. hep birlikte İlk defa böyle bir programda bir araya geliyoruz. Pancar kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve ekibi her yerde ve diğer hizmetlerinde olduğu gibi iftar yemeğini de İlçemize taşıyarak bizleri bir araya  getirdiler. Bu yemekte emekleri geçen kendilerine, çalışanlarına, düşünenlerine herkese ben ilçem adına sizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV