banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

BARODAN ÇANAKKALE ORATORYOSU

Kayseri Baro Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan Çanakkale Oratoryosu düzenledi.

21 Mart 2019 Perşembe 10:04
Bu haber 676 kez okundu
BARODAN ÇANAKKALE ORATORYOSU
Haberici -->
Kayseri Baro Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan Çanakkale Oratoryosu düzenledi.

Hınca hınç dolan salonda oturacak yer kalmadı. Oratoryo’yu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile çok sayıda baro başkanı da büyük bir ilgi ile izledi. Siyasilerin de izlediği Oratoryo’nun bazı bölümlerinde izleyicilerden bazılarının zaman zaman gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Kadir Has Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Oratoryo’ya katılım yoğun oldu. Salon hınca hınç dolarken, oturacak koltuk kalmadı. “Geri Dönmeyi Hiç Düşünmediler” başlığıyla sunulan Oratoryo’yu, Kayseri Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Avukat Sabri Erdal Güngör, baro başkanları, baroya kayıtlı çok sayıda avukat ve vatandaşlar izledi.

Oratoryo, izleyenleri adeta büyüledi. Oratoryonun etkisi salona da yansıdı ve bazı izleyicilerin zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı görülü. Oratoryonun rejisörlüğünü Murat Atak, sahne direktörlüğünü Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş, müzik düzenlemesini Murat Çelebi, koreografisini Tuana Sanat Kulübü Kurucusu Turgay Ertunç yaparken, Azerbaycan Devlet Sanatçısı Ankara Devlet Opera ve Balesi Başkorrepetitörü Melahat İsmayılova da oratoryoya katıldı. Köselerli, Cüneyt Kırşan, Dilan Kayacı ve Tevfik Bilen’den oluştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV