banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

BASIN ÖNEMLİ BİR GÖREVİ ÜSTLENİYOR

Vali Süleyman Kamçı'dan 24 Temmuz mesajı

24 Temmuz 2017 Pazartesi 07:31
Bu haber 1170 kez okundu
 BASIN ÖNEMLİ BİR GÖREVİ ÜSTLENİYOR
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı, basının, bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulmasını sağladığını belirterek, “Birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedirler” dedi.

Türk Basınından Sansürün Kaldırılması Günü ve Gazeteciler (Basın) Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Süleyman Kamçı, “24 Temmuz 1908, Türk basınında sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması adına basın tarihimizin önemli olaylarından birisidir” ifadelerini kullandı.

Vali Kamçı, ifadelerini şöyle devam ettirdi;

“Basın özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli biçimidir. Günümüzde hızla gelişen ve etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları da üstlenmektedir. Basının sınırlandığı, basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz etmek mümkün değildir. Türk basını sansürün kaldırıldığı tarihten bu yana üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmiştir. İlimizde görev yapan basın mensuplarımız; mesleklerinin tüm imkânlarını kamuoyunun bilgilendirilmesine sunmasının yanı sıra; Kayseri sevgisi ile ilimizin her yönden daha da gelişip güzelleşmesi yönünde kullanmaları da bizleri ayrıca mutlu kılmaktadır.”

Vali Kamçı, açıklamalarını şöyle tamamladı; “Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere bizlerle sürekli beraber olan, destek veren ve çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm değerli basın çalışanlarının bu önemli gününü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV