banner167
banner165
21 Ocak 2021 Perşembe

BASIN ÜZERİNDEKİ BASKISINI DEVAM EDİYOR

2019 Yerel seçimlerde Millet İttifakının Melikgazi Belediye Başkan adayı olan Dr. Sema Karaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Özellikle yerel basın mensuplarının ağır ve zor şartlar altında çalıştığını belirten Karaoğlu, iktidarın da basın üzerindeki baskısının devam ettiğini söyledi. Karaoğlu, koronavirüs nedeniyle tedavi gören gazetecilere de geçmiş olsun dileklerini iletti.

10 Ocak 2021 Pazar 11:11
Bu haber 117 kez okundu
BASIN ÜZERİNDEKİ BASKISINI DEVAM EDİYOR
Haberici -->

2019 Yerel seçimlerde Millet İttifakının Melikgazi Belediye  Başkan adayı olan Dr. Sema Karaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Özellikle yerel basın mensuplarının ağır ve zor şartlar altında çalıştığını belirten Karaoğlu, iktidarın da basın üzerindeki baskısının devam ettiğini söyledi. Karaoğlu, koronavirüs nedeniyle tedavi gören gazetecilere de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karaoğlu, "Bugün 10 Ocak 1961 yılında çalışan gazetecilere ekonomik ve sosyal hakları sağlayan 212 sayılı yasanın kabul edilmesinin 60. yılıdır. Basın çalışanlarının kamuoyunu aydınlatmak için objektif bakış açısıyla kişi hak ve özgürlükleri ve meslek etiğinin üstün tutulduğu özgür bir çalışma ortamında görevlerinin yerine getirebilmeleri demokratik toplumu yaratan en önemli unsurdur.

Basının görevi, olayları hiç çarpıtmadan doğru bir  şekilde aktarmak ve insanların doğru bilgilenmesini sağlamaktır. Fakat bugün Türkiye’de basının bir kesimi ne yazık ki, iktidarın emir eri  gibi çalışıyor, iktidar ne derse onu yazıyorlar. Muhalif olanlar, sesi biraz yüksek çıkanlar hemen TMK kapsamında baskı altına alınıyor, susturuluyor, yazdıkları ve duyurmaya çalıştıklarını da iktidar her alanda,  yapılan yoğun baskılar neticesinde kesmeye çalışıyor. Muhalif gazeteler, haksız verilen cezalardan başını kaldıramıyor. Var olan baskılara ragmen ne kadar okunuyorsa ancak o derece yayın yapabiliyorlar." dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV