banner87
23 Temmuz 2019 Salı

BAŞKAN ÇELİK: GERİDE ALIRIZ

Çelik, Şehir hastanesi içinde eczane açılmasının mümkün olmadığını ve yasalarında müsaade etmediğini belirterek, hastane karşısında işyeri alanları mağdur etmeyeceklerini belirtti.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 19:54
Bu haber 460 kez okundu
BAŞKAN ÇELİK: GERİDE ALIRIZ
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Şehir hastanesi içinde eczane açılmasının mümkün olmadığını ve yasalarında müsaade etmediğini belirterek, hastane karşısında işyeri alanları mağdur etmeyeceklerini belirtti. Başkan, satılan yerlerle ilgili olumsuz düşünce varsa geride alabileceklerini yardımcı da olduklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Şehir Hastanesi karşısında ihale ile sattığı işyerleri ile ilgili mağduriyet oluştuğu ifade edilmişti. Başkan Mustafa Çelik, bu konuda kimseyi mağdur etmediklerini belirterek, satılan işyerlerini geride alabileceklerini ifade etti.

Şehir Hastanesi içinde şuanda bile kesinlikle eczane açılmasının söz konusu olmadığını ve yasaların buna müsaade etmediğini anlatan Başkan Çelik, şunları söyledi;

“Bizim satış yaptığımız yeri eczane diye satmadık. Yolun üstünde iki çevre yolun arasında çok güçlü bir aksla pastane, eczane yap. Gözlükçü yap. Medikal yap. Bu şekilde değerlendirilebileceğini söyledik. Her türlü alışverişin yapılacağı dükkan dedik. Karşıda hastane içinde eczane olacak mı denildi. Yasalar hastane içinde eczaneye müsaade etmiyor, eczanede olmayacak. Mümkün değil. Hastanenin ön tarafındaki yeri bir imar çizgisi ile ayırıp ifraz ederek yeni planlama yapılarak dükkan olabilir mi? Zorlanabilir. Ama hala şu noktada öyle kesinleşmiş bir şey yok. Aman biz vazgeçerek arkadaki parsellerden alsam diyen arkadaşları oldu ve bu noktada yardımcı olduk. Aldılar. Eğer bu konuda bir olumsuz tavır varsa görüşürüz. Geride alırız. Bizim esnaflıkta ilk öğrendiğimiz şu. Aldatmadığını bilin ki malı geri al derler. Geride alırız. Kolaylıklarda sağlarız. Her zaman yardımcı oluruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV