banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

BAŞKAN ÇELİK’TEN “5T” FORMÜLÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Atlas Eğitim Kurumları’nın daveti üzerine öğrencilerle bir araya geldi.

17 Nisan 2018 Salı 06:49
Bu haber 511 kez okundu
BAŞKAN ÇELİK’TEN “5T” FORMÜLÜ
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Atlas Eğitim Kurumları’nın daveti üzerine öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Çelik, öğrencilere başarılı olmak için gerekli olan 5T formülünü de aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Atlas Koleji’nin konuğu oldu. Başkan Çelik’in konuk olduğu söyleşiyi Atlas Eğitim Kurumları yöneticileri, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler izledi. Öğrencilerle bir araya gelerek tecrübe ve birikimlerini paylaşan Başkan Mustafa Çelik, hangi mesleğin seçildiğinden çok önce insan olmanın önemini vurguladı.

Sadece kazanma hırsının insanı değerlerden uzaklaştırdığını dile getiren Başkan Çelik, “Önce adam olmak, insan olmak önemli. Sadece kazanma hırsıyla, sadece hedefe ulaşma hırsıyla başka şeyleri göz önüne almadan bir hedefe kilitlenmek yanlış. Maddeci ve materyalist bakış açınız olmasın. Önce insan olalım. Her dalda kendinizi yetiştirin, her ideolojiyi öğrenin ve her konuda söyleyecek sözünüz olsun; ama inandığınız değerleri daha iyi bilin” diye konuştu.

“TEVAZUYU ELDEN BIRAKMAYIN”

Konuşmasında tevazunun önemine de işaret eden Başkan Çelik, “Tevazuyu elden bırakmayın. Tevazu içinde olduğunuzda Rabbim sizi bir yola iter ve istediğinizden de daha iyi yerlere gelirsiniz. Hırsla hareket ederseniz ne bir dostunuz kalır, ne de makamınız” dedi.

Zengin olmanın formülünden de bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, zengin olabilmenin iki formülü olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Birincisi harama bulaşmayacaksınız. İkincisi ise kazandığınız para sizin değil, dağıtacaksınız. Bu iki kurala uyun, nasıl zengin olacağınızı göreceksiniz.”

“PLANLI ÇALIŞIN”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, öğrencilere planlı çalışmanın önemini de anlattı. Zamanın planlanması halinde yapılan işin daha verimli olacağını vurgulayan Çelik, planlamanın öğrenciler için de yöneticiler için de gerekli olduğunu kaydetti. Başkan Çelik, 5T formülünden de bahsetti. Başarılı olmanın sırrının 5T formülü olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Önce işi ve işi yapacak kişiyi tespit edin, sonra tayin edin, tarif edin, takip edin ve sonunda teşekkür edin. Tespit, Tayin, Tarif, Takip ve Teşekkür sıralamasına uyarsanız başarılı olursunuz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV