banner167
banner182
20 Ekim 2021 Çarşamba

BAŞKAN YALÇIN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Talas Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği’nin duayen isimlerinden Zekai Tunca’yı öğretmenlerle buluşturdu. Başkan Mustafa Yalçın’da öğretmenlerle birlikte konseri dinledi.

25 Kasım 2019 Pazartesi 06:44
Bu haber 406 kez okundu
BAŞKAN YALÇIN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Haberici -->
Talas Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği’nin duayen isimlerinden Zekai Tunca’yı öğretmenlerle buluşturdu. Başkan Mustafa Yalçın’da öğretmenlerle birlikte konseri dinledi.

Öğretmenler ve eğitim çalışanlarına yönelik olarak Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere ilgi bir hayli büyüktü. Tamamen dolu salonda yaklaşık 1,5 saatlik bir performans sergileyen ünlü sanatçı Tunca, öğretmenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

ÖĞRETMENLİK İLAHİ BİR MESLEKTİR

Talas Kaymakamı Zekeriya Güney ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz’ün yanı sıra çok sayıda davetli ve eğitim mensubunun katılımıyla düzenlenen konserin açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mesleğinin öğretmenlik olması nedeniyle eğitim konusuna ayrı bir önem verdiğine dikkat çekerek, “Eğitim ve öğretimin yanında olmak her zaman çok keyif aldığım bir konu. Eğitim işleri beni çok mutlu ediyor. Burada emekli öğretmenlerimiz var, ellerine gönüllerine sağlık, onlara sağlıklar diliyorum. Şu anda öğretmen olarak görev yapan arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum. Bazen koşulların kısıtlı olması nedeniyle iş ortamımız istediğimiz gibi olmayabilir ama doğrusu öğretmenlik ilahi bir meslektir. Öğretmen olmak Allah’ın bir lütfudur. Onun için de biz ne kadar mutlu olsak yeridir. Gününüzü bir kez daha tebrik ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Talas Kaymakamı Zekeriya Güney de öğretmenler sayesinde daha umutlu olduklarını belirterek, “Bu ünlü sanatçıyı dinleme fırsatı verdiği için Talas Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Öğretmenlik kutsal bir meslek, kutsal olduğu kadar da zor bir meslek. Bu işin hakkını verebiliyorsak ne mutlu bizlere. Bu memleketin evlatlarını şekillendirecek olan sizlersiniz. Sizlerin sayesinde ileriye daha umutlu bakacağız. Hepinizin gününü tekrar tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

SÜRPİZ DOLU GECE

Gecede birçok sürpriz de yaşandı. Açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye çağrılan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a ardı ardına sürprizler yapıldı. Konuşmasının ardından ekranda üniversite ve ilk öğretmenlik yıllarından fotoğrafların yansıtıldığını gören Başkan Yalçın şaşkınlığını gizleyemedi. Ardından Kayseri Merkez Sanat Okulu’ndan 93-94 dönemi öğrencileri sahneye davet edildi. Öğrencilerin asıl sürprizi ise Başkan Yalçın’ın ilkokul notlarını gösteren karnelerdi. Günün en büyük sürprizi ise Merkez Sanat Okulu’ndan Makine Metal Bölümü öğretmeni Ahmet Olguç’un sahneye gelmesiydi. Üst üste sürprizlere bir hayli şaşıran Başkan Yalçın, çok büyük mutluluk yaşadığını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“İKİ AYLIK YORGUNLUĞUMUZU ATTIK”

Konser sonrası görüşlerini açıklayan seyirciler de Başkan Yalçın’a teşekkür ederek, “İki aylık yorgunluğumuzu attık, belediye başkanımıza bu güzel konser için çok teşekkür ederiz. Öğretmenlere özel olması da ayrıca takdire değer” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV