banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

BAŞKANDAN KİTAPLI DAVET

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi’nde çorba ile birlikte kitap da dağıtarak vatandaşları 13 Ekim’de başlayacak Kitap Fuarı’na davet etti.

08 Ekim 2018 Pazartesi 15:24
Bu haber 802 kez okundu
BAŞKANDAN KİTAPLI DAVET
Haberici -->
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi’nde çorba ile birlikte kitap da dağıtarak vatandaşları 13 Ekim’de başlayacak Kitap Fuarı’na davet etti.

Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi’nde her sabah sıcak çorba dağıtımını sürdürüyor. Çorba ikramına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çorba ile birlikte kitap da dağıtarak tüm Kayserilileri 13-21 Ekim tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak olan Kitap Fuarı’na davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Okuyan ve Okutan Şehir” hedefiyle gerçekleştirilen Kitap Fuarı için hemen her fırsatta çağrıda bulunarak herkesi Kitap Fuarı’na davet ediyor. Yeni haftaya erken saatlerde Erciyes Üniversitesi’nde başlayan Başkan Çelik, Gevher Nesibe Hastanesi karşısındaki otobüs duraklarında yapılan çorba ikramına bizzat katılarak öğrencileri Kitap Fuarı’na davet etti. Başkan Çelik öğrencilere sıcak çorba ile birlikte kitap dağıttı ve “Kültüre de doymanız için hepinizi Kitap Fuarı’na bekliyorum” dedi. 

Bir süre öğrencilerle ve şehir dışından üniversite hastanesine gelen hasta yakınlarıyla birlikte oturup sohbet eden ve onlarla çorba içen Başkan Mustafa Çelik, öğrencilere okullarında başarı diledi, hastaları için üniversite hastanesine gelenlere de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

REKTÖR ÇALIŞ DA KATILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in öğrencilerle sohbetine bir süre sonra Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da katıldı. Rektör Çalış ile birlikte öğrencilerle sohbet eden Başkan Mustafa Çelik, üniversite yönetimi ve öğrencilerden her sabah sıcak çorba ikramı için teşekkür aldı. Başkan Çelik’e, öğrencilerden çorba ikramının yaygınlaştırılması talepleri de geldi.

BAŞKAN ÇELİK’TEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, öğrencilerden gelen talepler üzerine üniversite hastanesi karşısından sonra Erciyes Üniversitesi tramvay duraklarında da çorba dağıtımı başlatacaklarını açıkladı. Sıcak çorba hizmetinin ne denli önemli olduğunu öğrencilerle birlikteyken daha iyi gördüklerini dile getiren Başkan Çelik, “Öğrenciler ve öğrenci okutanlar bu hizmetin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Öğrencilerimizin talebi üzerine çok yakında Erciyes Üniversitesi Tramvay Durağında da çorba dağıtımına başlayacağız. Şimdi günde 1200 olan dağıttığımız çorba sayısı günde 3 bine yaklaşacak” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV