banner153
08 Aralık 2019 Pazar

BAYRAMDA 53 SAĞLIK MERKEZİ HİZMET VERDİ

Kayseri Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, bayram tatili için tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri ilinde de bütün önlemlerin alarak, bayram süresince 53 acil sağlık merkezinin 7/24 hizmet verdiğini belirtti.

15 Ağustos 2019 Perşembe 09:47
Bu haber 275 kez okundu
BAYRAMDA 53 SAĞLIK MERKEZİ HİZMET VERDİ
Haberici -->
Kayseri Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan,  bayram tatili için tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri ilinde de bütün önlemlerin alarak, bayram süresince 53 acil sağlık merkezinin 7/24 hizmet verdiğini belirtti.

“Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için, hastanelerin acil servisleri ile 53 Acil Sağlık Hizmeti istasyonunun 24 saat görevlerinin başında oldular” diyen Ceylan, sözlerine şöyle devam etti;

“Kurban Bayramı'nın tüm vatandaşlarımıza kutlu olmasını Cenab-ı Hak'tan dilerim. Malumunuz yılda iki defa dini bayram kutlamaktayız. Bunlardan biri Ramazan Bayramı diğeri ise Kurban Bayramıdır. Kurban bayramı bizim için ayrı bir önem arz etmektedir. Zira bu bir mali ibadet ve yardımlaşma, paylaşma niteliği taşımaktadır. Kurban Bayramıyla ilgili olarak kurbanların nitelikleri hususunda İl Müftülüğümüz gerekli bilgilendirme çalışmalarını yapıldı. Yine halkımızın sağlıklı bir şekilde hayvanlarını kurban edebilmek için alınacak hayvanların sağlıkları ile alakalı kontrollerini ise Tarım İl Müdürlüklerimiz ve Belediyelerimiz tarafından yerine getirildi. İl Sağlık Müdürlüğü olarak kurban kesim yerlerinde ve kurban satım yerlerinde vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme çalışmaları yaptık. Kurban, malumunuz kesici aletlerin de kullanıldığı bir ibadet. Kurban keserken vatandaşlarımızın kendilerinin değil, profesyonel kasaplar vasıtasıyla kesmelerinin yerinde olacağı kanaatindeyiz. Zira, geçmiş yıllardan da görmüş olduğumuz tecrübe odur ki; vatandaşlarımız tecrübe sahibi olmadıkları için amatörce davranışlarla kendi parmaklarını, kollarını ve ayaklarını dahi kesmektedirler. Hayvanların zapturapt altına almaya çalışırken yapmış oldukları hareketler nedeniyle ciddi travmalara maruz kalmaktadır. Hatta hayati tehlike dahi yaşamaktadırlar. Biz bu yönüyle bayram süresince tedbirlerimizi aldık ve insanlarımıza sağlık hizmetini verdik” dedi.

Kayseri genelinde bayram süresince 500 yakın acemi kasap çeşitli yerlerinden yaralandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV