banner87
22 Şubat 2019 Cuma

BEDELLİ DE ÇANAKKALE ÖNERİSİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, bedelli askerlikte temel eğitim için 21 gün silahaltına alınacakların Çanakkale, Sarıkamış ve Dumlupınar’a gönderilmelerini istedi.

03 Ağustos 2018 Cuma 07:27
Bu haber 337 kez okundu
BEDELLİ DE ÇANAKKALE ÖNERİSİ
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, bedelli askerlikte temel eğitim için 21 gün silahaltına alınacakların Çanakkale, Sarıkamış ve Dumlupınar’a gönderilmelerini istedi. Gülsoy, manevi anlamda önemli olan bu yerlerin vatansever gençlerin vatan sevgilerinin pekişeceğini söyledi.

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulunan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, bedellideki temel eğitimle ilgili olarak öneride bulundu. Başkan Gülsoy, şunları söyledi;

“Ülke gündemimizde bir süredir bedelli askerlikte yer aldı. Bunun içinde düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Temmuz ayının son günlerinde gündeme gelen bedelli askerlik bazı tartışmalara neden oldu. Paralı idi, parasızdı. Zengindi, fakirdi gibi tartışmalar var. Biz bu tartışmalara bakmadan sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi hür Türk asker doğar. Her Türk milletinin bireyi yeri geldiği zaman vatanı için, bayrağı için, milleti için ölüme gitmektedir. Canını feda etmekten asla çekinmez. Bunu yıllarca gösterdik. Kurtuluş savaşında gösterdik. 7’den 70’e Çanakkale’de, Dumlupınar’da kadını erkeği, çocuğu, yaşlısı hep birlikte bu vatan için ecdadımız birlikte hareket etti. 15 Temmuz’da da aynı şey tecelli etti.”

“Ecdadımızdan aldığımız vatan aşkını bu mücadele ruhunu geçmişte olduğu gibi şimdide ortaya koyan asil milletimizin temsilcileri bedelli askerlikten 21 gün temel eğitimle ilgili gönlümüzden şu geçti” diyerek öneride bulunan Gülsoy, “21 günlük temel eğitimi Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Dumlupınar’da yapılsın. Vatansever gençlerimizin oradaki manevi atmosferini soluyarak, vatan sevgisinin daha da pekişmesini istiyoruz. Buradan da sayın Cumhurbaşkanımız ve milli savunma bakanımıza mesaj göndermiş olsun. Buradaki manevi atmosferde daha iyi bir eğitim olur düşüncesindeyiz. Vatansever gençler yetişir. Bedelli askerlikte şu var. 30 milyona yakın 30 yaşın altında genç nüfusa sahibiz. Ülkemiz eğer ekonomide devler ligine gidecekse bizim gençlerimizin biran önce iş hayatına, çalışma hayatına atılmalıdır. En verimli dönemlerinde ülke adına yararlı olacaklardır. Bunu istiyoruz” diye konuştu.

HABER: ERSAN TEMİZEL

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV