banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

BELEDİYECİLİK RİSK ALMA İŞİDİR

Cumhur İttifakı Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Mimar-Mühendis ve Müteahhitlerle araya geldi. Mimar ve mühendislerin önemine dikkat çeken Yalçın, “Belediyecilik risk alma işidir. Daha doğrusu, risk almanın da ötesinde yol gösterme işidir” dedi.

24 Mart 2019 Pazar 10:50
Bu haber 462 kez okundu
BELEDİYECİLİK RİSK ALMA İŞİDİR
Haberici -->

Cumhur İttifakı Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Mimar-Mühendis ve Müteahhitlerle araya geldi. Mimar ve mühendislerin önemine dikkat çeken Yalçın,  “Belediyecilik risk alma işidir. Daha doğrusu, risk almanın da ötesinde yol gösterme işidir” dedi.

Başkan Adayı Mustafa Yalçın,“Yıllardır, belediyecilikle uğraşıyorum. Hiçbir zaman mimar ve mühendissiz hareket etmedik.  Başkanın istediği değil her zaman mimarın ve mühendisin, yani bilginin ne dediği önemli oldu” ifadesini kullandı.

Şehirleri insan vücuduna benzeten Yalçın, “Talas’ta “100 ağartan proje” diye meclis üyelerimizle birbirinden önemli projeler hazırladık. Belediye meclis üyelerimizin 4’te1’i mimar ve mühendislerden oluşuyor. Tabi Talas’ta her bölgede kendine göre sorunlar var. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yatay mimariye geçip halka nefes aldıracak alanlar oluşturmamız lazım. Şehir insan vücuduna benzer, geçen ay tıraş olmuştum bu ay olmayayım diyemezsiniz. Talas şehrimizin, sosyal hayatının en fazla olduğu yani halkın hayatın içine bire bir katılarak yaşadığı yerdir.  Talas’ın nüfusu geceleri 5 ila 10 bin civarında artıyor. İlçemiz önemli turistik mekanları bünyesinde barındırıyor. O yüzden turistik geziye gelen Talas’ı görmeden gitmeyecek” diye konuştu. Karşılıklı fikir alışverişinin önemine vurgu yapan Mustafa Yalçın, “Bu tarz toplantıların, bundan sonra ki ismi, şehri periyodik yönetme açısından, akıl ve bilgi alışverişi toplantısı olsun. Bu sayede diğer ilçelerimizin tamamını da kapsayacak bir toplantı yapmış oluruz” dedi.

Şehir planlamalarında mimar ve mühendislerin önemine dikkat çeken Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Güntülü Gündoğ ise  “Bir karar almadan önce mimar ve mühendislerin şehrin geleceğinde sorumlulukları olduğunun unutulmaması gerekiyor. Birlikteliklerin, belki bu tarz kalabalıklarla belki de daha küçük komisyonlarla,  oda bünyesinde devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Mimar-Mühendis ve Müteahhitler toplantı sonrasında böylesi samimi ve sıcak bir görüşmeden ötürü Mustafa Yalçın’a teşekkür edip başarı dilediler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV