banner153
banner156
17 Şubat 2020 Pazartesi

BELEDİYELERE PANSİYON ÇAĞRISI

İYİ Parti Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Ümit Tunçbilek, ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin kaldığı ponsiyonlarda ki büyük sıkıntıları dile getirdi. Özellikle personel açığının oluşturduğu sıkıntıya işaret ederek belediyelere çağrıda bulundu.

07 Ekim 2019 Pazartesi 06:43
Bu haber 226 kez okundu
BELEDİYELERE PANSİYON ÇAĞRISI
Haberici -->
İYİ Parti Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Ümit Tunçbilek, ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin kaldığı ponsiyonlarda ki büyük sıkıntıları dile getirdi. Özellikle personel açığının oluşturduğu sıkıntıya işaret ederek belediyelere çağrıda bulundu.

Meclis Üyesi Ümit Tunçbilek, yaptığı açıklamada, “Kayseri İli sınırları içersinde 15 adet pansiyonlu ortaöğretim kurumu eğitim-öğretim faaliyetini icra etmektedir. Bu kurumlar son zamanlarda devletin kadro, ödenek gibi bazı politikalarından kaynaklı sıkıntılar yaşamaktadır. Bu kurumların 11 tanesinin pansiyonunda görev yapacak yeteri ve yetkili personel (aşçı, aşçı yardımcısı, yemekhane yardımcı elemanı, temizlik elemanı, vb.) bulunmamakta, pansiyon yönetimleri eksiklikleri giderebilmek için insanüstü bir çaba ile çareler üretmeye çalışmaktadır. Güzel ülkemizin geleceği gençlerimizi; vaktiyle, pansiyon ve yurtlarındaki bunun gibi sıkıntıları devlet yönetiminin çözmekte istekli olmama veya ekonomik sıkıntıları bahane ederek kadro vermeyip çözümsüzlüğe sürükleyip, buraları öğrenciler açısından barınılamaz hale getirmek taktiği ile sözde ‘’altın nesil’’ yetiştirme iddiası ile toplumu uyutan bazı şer odaklı terör gruplarına (Cemaat veya tarikat adı altındaki oluşumlar) harcatmamak, siyasi yöneticiler olarak faydalı bireyler olabilmeleri için üzerimize düşeni yapmamız, yapılmasını sağlamamız zaruridir. Devleti, ayakta daha ilerilere taşıyacak ümidinde olduğumuz bu gençlerin pansiyon ve yurtlarını yaşanmaz hale getirmemeliyiz, aksine bir çaba içersinde bulunanlara gereken kararlılıkla layık oldukları cevabı vermekten çekinmemeliyiz” dedi.

Belediyelere çağrıda bulunan Tunçbilek, “Devletin en kabiliyetli mekanizması olan belediyelerin bu hususta duyarsız kalmayarak geçeğe sahip çıkmak için elbette ortaya koyacağı çözüm metotları vardır. Özellikle; belediyeler; pansiyon ve yurtlardaki personel açığını, bakanlık gereken atamayı yapana kadar, gençlerin mağduriyetini gidermek yolunda kendi bünyesinden tamamlayabilir. Gençliğe yapılan yatırımdan daha değerli ve daha kıymetli hiçbir şeyin olmadığını düstur edinen belediye meclis üyelerimiz ve başkanımız konuyu hassasiyet ile değerlendirerek çözeceklerdir. Geleceği geciktirmeye gelmez. Geleceğini geciktirmek gafletine düşenler, geleceklerinin yerinde başkalarının geleceklerinin olduğunu görüp hüsrana uğraralar. Unutmayalım ki devletin boş bıraktığı veya ilgisiz kaldığı her yer vatan hainlerinin ilgisini ziyadesi ile cezbetmekte ve boşluklar militanlarca doldurulmak amacıyla zorlanmaktadır. Bunun tarihimizde birçok acı örneği mevcuttur. Kurumlarımıza sahip çıkarak gençleri ‘çeşitli mücevherat nesil’ yetiştirme iddiasında olan özel pansiyonların(cemaat veya tarikat bağlantılı) ağına düşmekten muhafaza edeceğinize inanıyorum. Hiçbir çare bulunamıyorsa; gençlerimizi, devlet yöneticileri hangi iyi cemaat veya tarikat bağlantılı özel pansiyon devletin bekasına zarar vermeyecek ise oralara yönlendirsin ki devletin doyurmaya bazı ekonomik nedenlerle imkan bulamadığı gençleri, oralara yerleştirip devletimizin bu yükünü hafifletelim” açıklaması yaptı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV