banner153
02 Haziran 2020 Salı

BELEDİYEMİZ KULLANSIN

İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Erkilet bölgesinde belediyeye ait bin 750 konutluk alanın takas ve satışı ile ilgili maddenin görüşülmesinde, bu alanı belediyenin kullanmasını istedi.

08 Ekim 2019 Salı 07:00
Bu haber 283 kez okundu
BELEDİYEMİZ KULLANSIN
Haberici -->
İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Erkilet bölgesinde belediyeye ait bin 750 konutluk alanın takas ve satışı ile ilgili maddenin görüşülmesinde, bu alanı belediyenin kullanmasını istedi. Konut karşılığı belediyeye 700 konutun gelebileceği ve belediye bütçesinin yarısının karşılanacağını belirtti. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bu şekilde kullanacaklarını ifade etti. Ancak maddedeki satış ibaresi çıkmayınca Cumhur ittifakı evet, Millet İttifakı ret oyu kullandı.

Kocasinan Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar başkanlığında toplandı. Gündemde bulunan 22 madde görüşülerek karara bağlandı. Maddeler arasında bulunan mülkiyeti belediyeye ait Erkilet bölgesindeki gayrimenkullerin takas ve satışı için belediye encümenine yetki verilmesi konusundaki madde de Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ile MHP evet oyu verirken, Millet İttifakını oluşturan İYİ Parti ile CHP hayır oyu kullandı.

İYİ Partili Kazım Yücel, maddenin oylanmasından önce görüşlerini bildirdi. Yücel, bölgedeki inşaat alanının bin 750 konut olduğunu anımsatarak, bu bölgenin Kocasinan adına önemli bir yerleşim merkezi haline geleceğini ifade etti. Yücel, bu bölgenin belediye tarafından kullanılmasının, belediyeye önemli bir gelir getirisi sağlayacağını anlatarak, TOKİ ile anlaşma sağlanması durumunda elde edilecek konutun Kentsel Dönüşüm alanları için iyi bir rezerv olacağını belirtti. Yücel, kat karşılığı belediyenin satışını yapması durumunda 700 konut geleceğini, her bir konutu 200 bin liradan satılması durumunda 150 milyon lira gelir elde edileceğini ve bunun belediyenin bütçesinin yarısını oluşturduğunu belirtti.

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar ise, bu bölgenin en iyi şekilde değerlendirilmesiyle ilgili çalışma yaptıklarını, TOKİ ile görüşmeleri olduğunu, bu yönüyle takas görüşmeleri olabileceğini ve belediyeye gerekli geliri elde edebileceklerini ifade etti. Başkan, bu konuda meclis üyelerinin endişe etmeyerek desteklemelerini istedi.

Oylamada, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyeleri satış ifadesinin çıkarılmasını talep etti. Talep kabul görmedi. Millet İttifakının hayır oyuna karşılık Cumhur İttifakının oylarıyla madde oy çokluğu ile kabul edildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157