banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

BEN TALAS’IN KENDİSİYİM

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Talas Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Arslantaş, “Talas’ın sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için projelerimizi oluşturduk ve hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

25 Ekim 2018 Perşembe 10:19
Bu haber 680 kez okundu
BEN TALAS’IN KENDİSİYİM
Haberici -->
Milliyetçi Hareket Partisi’nden Talas Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Arslantaş, “Talas’ın sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için projelerimizi oluşturduk ve hazırlıklarımızı tamamladık” dedi. Arslantaş, kendini tanımlarken, “Ben Talas’ta doğdum, orada okudum, orada sevdim ve orada üzüldüm. Yani ben Talas’ın ta kendisiyim” dedi.

MHP Talas Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Arslantaş, basın toplantısı düzenledi.  Talas’ın her köyüne gittiğini ve fikir alışverişinde bulunduğunu ifade eden Arslantaş, “İki ay önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olarak Talas ilçemizde belediye başkanlığı için müracaat ettim. Bunla birlikte de çalışmalarımızı başlattık. Talasımızın her toprağını her bölgesini gezdik. Köylerimize gittik. İlçemizin merkezinde her mahallesine uğradık. Herkesle görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Onların sıkıntıları, problemleri nelerdir, bunları yerinde görme, dinleme fırsatı elde ettik. Hali hazırda bizde Talas’ta yaşadığımız için birçok sıkıntı ve problemin farkındaydık. Bununla birlikte bizim düşüncelerimizle ve bizim gördüklerimizle Talas’ta yaşayan halkımızın yapmış olduğu eleştirilerin eş güdümlü olduğunu, bütünleştiğini gördük. Bir bir kez daha bu yola çıkmaya karar verdiğimizde ne kadar haklı olduğumuzu da anladık” diye konuştu.

TALAS KAYSERİ’NİN CENNETİ

 Talas’ın Kayseri’nin cenneti olduğunu belirten Arslantaş,  Talas’ın  150 bin nüfusu ile Türkiye’deki 40 ilden daha büyük bir nüfusa sahip olduğunu ifade etti. Arslantaş, şunları söyledi:

“Gelişmişliğine baktığımız zaman çok ciddi anlamda yapılaşmanın olduğu ancak aynı oranda iş alanında, sosyal alanda bir gelişmenin söz konusu olmadığını gördük. Ne yazık ki bu tam tersi oranda cereyan etmekte. Yani Talas’ımızı insanlarımız sadece otel olarak kullanmakta. Hiçbir şekilde Talas’ta kalalım, iş, istihdamı Talas’ta sağlayalım, kültürel anlamdaki zamanımızı Talas’ta geçirelim, her türlü katma değerimiz Talas’ta olsun fikri tam olarak oturamamıştır. Bunun temel sebeplerinden biri belediyenin bu yönde çalışmalarla halkımıza hizmet sunamamış olmasıdır. Bu konularla ilgili çok ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirdik. Projeler ortaya koyduk. Talas’ın sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için projelerimizi oluşturduk ve hazırlıklarımızı tamamladık. Bunun yanında Talas’ımızın en önemli özelliklerinden birisi olan turizm yönünde atılım yapması amacı ile de iyi projeler oluşturduk. Biz Talas’ı insanların otel olarak kullandıkları yer olarak değil, Talas’ın her türlü istihdamın sağlandığı, her türlü hizmetin verilebildiği, insanların ekonomik anlamda buralarda kazançlar elde edebildiği, hem de sosyal ve kültürel anlamda rahatça yaşayabilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Talas’a yapacağımız hizmetler bununla sınırlı değil.”

 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SIKINTILAR VAR

Arslantaş, kentsel dönüşümle ilgili çok ciddi sıkıntılar bulunduğunu belirterek,  15 sene önce başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları ne yazık ki bir türlü istenilen düzeye ulaşamadığını kaydetti. Arslantaş, Bunun en temel sebebi ne yazık ki kentsel dönüşümün en temeli olan,  insanlarımızın daha güvenilir yaşayabilmesi için alt yapısının daha rahat olduğu, trafiğin daha rahat bir şekilde cereyan ettiği bir ortama dönüştürmektir. Birilerinin ve bir şeylerin rant elde etmesi değildir. Eğer bunu ortadan kaldırırsak ve asıl amacını ön plana koyarsak emin olun ki çok kısa bir süre içerisinde Talas2ta kentsel dönüşüm diye bir problem kalmayacak. İnsanlarımız hak etmiş oldukları yaşanabilir, rahat bir şekilde hayatlarını sürdürebilecekleri dairelerine kavuşabileceklerdir. Bunu sağladığınız zaman otomatik olarak bölgenin trafik sorununu da, alt yapı problemini de, çocuklarımızın ihtiyacı olan yeşil alan problemlerini de ortadan kaldıracaksınız. Çünkü bunlar bir bütündür. Biz iyi niyetli olalım ve amacımız halkımıza hizmet etmek olsun. Teşkilatımız bizi Talas’a aday gösterdiği zaman birlikte konuşup tartışacağız. Bu sürecin içerisinde aday adaylığımı açıkladıktan sonra bana manevi olan desteklerini sağlayan Talaslı hemşerilerimize, halkımıza, teşkilatımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

KAMUOYU YOKLAMASI YAPMADIM

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Mustafa Arslantaş, kendisinin kamuoyu yoklaması yapmadığını ifade etti. Halkın içinde olduklarını belirten Arşlantaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz kamuoyu yoklaması yapmadık. Bizim için kamuoyu halkın ta kendisidir. Biz zaten halkın içindeyiz.  Ben kamuoyu yoklaması yapmadım ama teşkilatım mutlaka yapacaktır. Oradan çıkan sonuca göre de karar verecektir. Biz kendimizi Talaslı hemşerilerimize anlatırsak zaten bu olay bitmiştir. Biz onların çocuğuyuz. Ben Talas’ta doğdum, orada okudum, orada sevdim ve orada üzüldüm. Yani ben Talas’ın ta kendisiyim. Ben Talas’ın hangi köyüne ya da mahallesine gidersem gideyim hiç yabancılık çekmiyorum. İnsanlar bize diyorlar ki ‘bizim oğlan geldi.’ Siz halkın içinde olursanız puan, oran hiçbir şey fark etmez. Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olan kim olursa olsun benim için değerlidir. Aday açıklandığında bizler el ele vereceğiz. Mart ayı geldiğinde Talas ilçesini Milliyetçi Hareket Partisi adı altında bütün Talaslı hemşerilerimize hediye edeceğiz. Biz Talas’ta belediyeyi kazanırsak biz derken tüm Talas kazanmış olacak.”

İTTİFAK YOK GİBİ ÇALIŞIYORDUK

Gazetecilerin ittifak ile ilgili sorularına cevap veren Arslantaş, “Bizim bu bölgelerde bir ittifak beklentimiz yoktu. Biz ittifak olmayacakmış gibi teşkilatlarımızla çalışmaya devam ediyorduk. Hiçbir değişiklik söz konusu değil. Hiçbir şekilde hız kesmeden halkımızın içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geri kalan kısmı bizim çok üstümüzde meydana gelen olaylardır. Bizim bunlara yorum yapmamız mümkün değildir” dedi.  

BİZ ŞU ANDA ADAY ADAYIYIZ

“Adaylığımızın ne zaman kesinleşeceği ile ilgili kesin bir şey söylememiz mümkün değil” diyen “Bu bizim il teşkilatımız ve genel merkezimizin takdiri ile genel başkanımızın teveccühü ile ortaya çıkacak. Tahminimce bir iki hafta kadar sonra ortaya çıkacağını düşünüyoruz. AR-GE birimlerimizi oluşturduk, teknik çalışmalarımızı yaptık. Biz şuanda aday adayıyız. Bu açıklamaları detaylı bir şekilde yapmamız doğru değil. Ama şunu söylemek gerekirse çok farklı projelerimiz var. özellikle Talas’ın turizm alanında çok ciddi öne çıkması ve sanayide hak ettiği yeri alamamış olan Talas’a çok ciddi yatırımlar planladığımızı söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV