banner153
03 Haziran 2020 Çarşamba

BENLİ: HASTA SAYISI ARTTI

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'de yapılan sağlık yatırımları ve çalışmalarını değerlendirerek, daha önceki dönemlere göre Kayseri'nin hasta sayısında 5 bin civarında artış olduğunu ve şehre daha güzel hizmetler yapacaklarını söyledi.

14 Nisan 2019 Pazar 11:50
Bu haber 533 kez okundu
BENLİ: HASTA SAYISI ARTTI
Haberici -->

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'de yapılan sağlık yatırımları ve çalışmalarını değerlendirerek, daha önceki dönemlere göre Kayseri'nin hasta sayısında 5 bin civarında artış olduğunu ve şehre daha güzel hizmetler yapacaklarını söyledi.

24 Kasım 2017 tarihinde Kayseri'de göreve başladığını ve bu dönemde sağlıkta yeni bir yapılanma gerçekleştiğini hatırlatan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, "Bu yapılanmanın neticesinde nüfusa göre başkanlıklar oluşturuldu. Hızlı bir şekilde Kayseri’de yapılanmayı tamamladıktan sonra önümüzde Kayseri Şehir Hastanesi’nin yapılanma süreci vardı. Bu yapılanma gerçekleştirildi. Taşınma konusunda Türkiye’de ilk defa uygulanan kademeli taşıma sistemi ile taşındık. Sıkıntıları halkımıza en az hissettirecek şekilde taşınma planını uyguladık" dedi.

Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı şeklinde bir yapılanma gerçekleştiğini anlatan İl Sağlık Müdürü Benli, "Destek Hizmetleri Başkanlığında kendi projelerimizi yapacak özellikte Yatırım Birimi, Takip Birimi, Proje Etüt Birimi gibi farklı gruplar kurduk. Diğer taraftan da Tamir Tadilat Ekibi kurduk. Türkiye’de olmayan Tamirhanemiz var. Diğer İllerin Sağlık Müdürlüğü Tamirhanelerinde genelde tespit yapılıyor ama biz hem arızaları tespit ediyor şayet kendi imkanlarımızla onarma durumu var ise de onarıyoruz. Ayrıca Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye’deki tüm ambulansların envanterini çıkararak Heke ayrılan ambulansların Kayseri’de toplanması ve kullanılır durumda olan parçaların kurulan Hek Markette yeniden değerlendirilmesi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

İlçelere baktığımız zaman öncelikli olarak personel yapılanması çok farklı bir noktadaydı. Biz ilçelerden merkeze geçici görevle alınan personelin geçici görevlerini iptal edip ilçelere dönmelerini sağladık. Gelen personelin de ilçelere, ilçelerden de puanlama usulüyle merkeze, merkezde de Şehir Hastanesi’ne olacak şekilde bir yapılanma ile personel hareketliliğini kontrol altına almış olduk.

Aynı zamanda Hava Üssü Kayseri’de ama yardıma gidecek olan kargo uçakları buradan Ankara’ya, oradan da yurt dışına gidiyorlardı. Önümüzdeki ay UMKE’nin deposu burada olacak ve yardımlarında Kayseri’den direk uçuşlarla yapılması konusunda bir çalışma yürütüyoruz" dedi.

Kayseri'nin sağlıkta bölge üssü olduğunun altını çizen İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, "Eğitim ve Araştırma Hastanesi dönemine göre Kayseri’ye gelen hasta sayısı 5 bin civarında arttı. Bu artış Kamu Hastaneleri, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve özel hastanelerimizin hepsinde yaşandı. Bu hem Kayseri’nin merkezi yerde olmasından hem de verilen hizmet ve kalitenin etkisinden” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV