banner153
banner159
06 Temmuz 2020 Pazartesi

BERABERLİĞİN SEMBOLÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ticaret Odası’ndaki açılışta bütün sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve siyasilerin bir araya geldiği manzarayı görünce, “Kayseri birlik beraberliğin sembolü” ifadesini kullandı.

31 Mayıs 2019 Cuma 09:53
Bu haber 337 kez okundu
BERABERLİĞİN SEMBOLÜ
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ticaret Odası’ndaki açılışta bütün sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve siyasilerin bir araya geldiği manzarayı görünce,  “Kayseri birlik beraberliğin sembolü” ifadesini kullandı.

Kayseri’nin gelişen bir şehir olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, yapılan çalışmalar, yatırımlar, birlik ve beraberlik içindeki hareketin katkılarına işaret ederek, turizmin önemini de dikkat çekti. Şu andaki otellerin Kayseri’ye yetmeyeceğini belirtti ve yatırımcılara çağrıda bulundu.

Kayseri’nin tüm Türkiye’de örnek bir şehir olduğunu söyleyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, “Tamamen kendi imkanlarımızla, devletten yardım almadan ortaya çıkmış bir başarı hikayesi yazdık. Eskiden Kayseri bir ticaret şehriydi, kendi insanımızın emeğiyle Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden biri haline dönüştü” dedi.

Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binasında bulunan Rıfat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nun açılışına Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri protokolünün hemen hemen tamamı katıldı. Açılışa TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da iştirak etti.

Dualarla konferans salonunun açılışının yapılmasının ardından Kayseri’deki oda ve borsaların ortak toplantısına geçildi. Toplantıda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Burada gördüğüm tablo Kayserimize yakışan, birlik ve beraberliğin tablosu. Sizlerle gurur duyuyoruz. Cenabı Allah birliğimiz bozmasın ve daha güzel çalışmalara vesile kılsın. Kayseri birliğin ve beraberliğin sembolü. Dışarıdan gelenler bunu daha açık ve net görüyorlar” dedi.

“OTELLER KAYSERİ’YE YETMEYECEK”

Kayseri’nin ticaret ve sanayi şehri olduğunu; ticari ve sanayi yapılanmanın yanında turizm, kültür ve eğitim başta olmak üzere diğer konularla ilgili de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, turizmin çeşitlendirilmesi üzerinde durdu. Sağlık ve balon turizmi ile ilgili gelişmelerden bahseden Başkan Büyükkılıç, “İnşallah en kısa zamanda sağlık turizmi konusunda bir çalıştay yapacağımızı ve sonra da kongreye dönüştüreceğimizi ifade etmek istiyorum. Kayseri’nin hak ettiği bir şekilde sağlık turizmiyle anılmasını sağlayacağız. Ayrıca Kapadokya ile bütünleşik olarak çalışmalar yapıyoruz. Sayın Valimize de bu alanda yaptığı gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Balon turizminin de başlamasıyla Kayseri’de turizmi çeşitlendireceğiz. Kültür turizmi konusunda da gayretlerimiz olacak. Erciyes’i sadece kayak turizmiyle değil dört mevsim turizmle anılır hale getireceğiz. Şimdiden yatırımcılara hatırlatıyorum, gün gelecek Kayseri’deki oteller yetmeyecek” dedi.

BAŞARILI BAŞKANI BÜYÜKŞEHİR’E GETİRDİ

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu, Başkan Büyükkılıç’ın çok başarılı bir belediye başkanı olduğunu söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Rıfat Hisarcıklıoğlu’na KAYMEK’te yapılmış çini süslemeli tabak, Hisarcıklıoğlu da Başkan Büyükkılıç’a Dede Korkut’un kitap setini hediye etti. Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ileten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Başkanımız, Melikgazi Belediye Başkanlığı döneminde çok başarılı bir belediye başkanı oldu. Kayseri halkı kadirşinastır. Büyükşehir Belediye Başkanlığına da rekor oyla getirdiler. Görevinde başarılar diliyorum ve başarılı olacağına da tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Hisarcıklıoğlu’nun ülkemizin önemli isimlerinden olduğunu dile getirerek, “Dünyada ülkemizi başarıyla temsil ediyorsunuz. Rahmetli meslektaşım Emin Hisarcıklıoğlu ve Solmaz Teyzemizin de evladısınız ve Bizim için önemlisiniz” diye konuştu.

ÜLKEYE ÖRNEK BİR ŞEHİR

Kayseri’nin tüm Türkiye’de örnek bir şehir olduğunu söyleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, “Tamamen kendi imkanlarımızla, devletten yardım almadan ortaya çıkmış bir başarı hikayesi yazdık. Eskiden Kayseri bir ticaret şehriydi, kendi insanımızın emeğiyle Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden biri haline dönüştü. Kayseri bir önceki belediye başkanımızın da katkılarıyla bir turizm şehri oldu. Eğitim merkezi, üniversiteler şehri haline geldi. Tüm bunlar Kayserili girişimcilerimizin ve hayırseverlerimizin emeğiyle oldu. Kazanmaktaki yarışımız, hayırdaki yarışla beraber tüm Türkiye’de örnektir. Türkiye’de bu anlamda 81 ilde tekiz. Biz devletten bir şey almadık, devlete verdik. Kayseri kendi imkanlarıyla bu noktaya geldi” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157