banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

BERGER TEKNOPARK’I ZİYARET ETTİ

Erciyes Teknopark hakkında bilgiler aldı

14 Temmuz 2017 Cuma 08:09
Bu haber 728 kez okundu
 BERGER TEKNOPARK’I ZİYARET ETTİ
Haberici -->

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Büyükelçi Christian Berger, Erciyes Teknoparkı ziyaret ederek, buradaki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Berger, ziyarette, kategorisinde en başarılı Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) projelerinden biri seçilen, Erciyes Teknopark Bölgesel Yenilikçilik Merkezi projesi kapsamında yapımı tamamlanan altyapıyı yerinde görmek ve proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için Erciyes Teknopark’ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan, şunları söyledi: “IPA projesi yani Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı, Avrupa Birliği’nin aday veya potansiyel aday ülkelere verimli kaynak aktarımını sağlamak üzere 2007 yılında oluşturduğu mali yardım sistemidir. Türkiye ile AB ilişkilerinin önemli bir boyutunu oluşturan bu mali işbirliğinin ilk dönemi IPA I adı altında 2007-2013 yılları arasında uygulandı. IPA kapsamında verilen mali yardımların temel amacı, topluluğun uyum politikasının yönetilmesi ve uygulanmasına hazırlanmalarını teminen aday ve potansiyel aday ülkelere katkı sağlamak, onları üyelikle birlikte devreye girecek yapısal fon uygulamalarına hazırlamak ve dolayısıyla bu ülkelerin Avrupa Birliği üyeliğine hazırlanmalarında destek sağlamaktır. Erciyes Teknopark olarak 2014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan IPA II projesi kapsamında da bölgemizin gelişmesi adına yeni projemizi hazırlayıp bakanlığımıza sunduğumuzu da belirtmek isterim.”

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger’in gerçekleşen ziyaretinde Erciyes Teknopark ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi’nin imkanları anlatılıp yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Yapılan görüşmelerin ardından IPA I projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sera Kuluçka Merkezi ziyaret edildi.

Berger, Erciyes Teknopark’ta gerçekleştirilen faaliyetlerden etkilendiğini belirterek, Kayseri ve çevre iller için teknoloji tabanlı sanayinin gelişimi adına buradaki çalışmaların son derece önemli olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV