banner153
banner161
29 Ekim 2020 Perşembe

BESİCİYE KAÇAKÇI MUAMELESİ YAPILIYOR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, küçükbay ve büyükbaş hayvan yetiştiricisinin küpe nedeniyle sıkıntı yaşadığına dikkat çekti.

11 Ekim 2020 Pazar 15:36
Bu haber 361 kez okundu
BESİCİYE KAÇAKÇI MUAMELESİ YAPILIYOR
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, küçükbay ve büyükbaş hayvan yetiştiricisinin küpe nedeniyle sıkıntı yaşadığına dikkat çekti.

Ataş, “Belirlenmeyen sebeplerden dolayı küçükbaş ve büyükbaş yetiştiricilerimizin ellerinde küpesiz hayvanlar yığılmaya başlamış, üreticilerimiz istenmeyen ve beklenmeyen sorunlar ile karşı karşıya kalmışlardır. Yetiştiricilerimiz hayvanları kestiremediklerinden şikayet etmekte ve kendilerine kaçakçı gibi muamele edildiğini söylemektedirler” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, üreticilerin sesi olmaya devam ediyor. Küpe affı konusunda yaşanan sorunlara dikkat çeken Ataş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi.

Milletvekili Ataş, “Yetiştiricilerimiz hayvanları kestiremediklerinden şikayet etmekte ve kendilerine kaçakçı gibi muamele edildiğini söylüyor. Pandemi ve döviz kurlarının artışından dolayı zor günler geçiren yetiştiricilerimize bu dönemde destek olmak gerekmektedir” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşımaya ve iktidara çözüm çağrısı yapmaya devam ediyor.

Milletvekili Ataş, bu kez de küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerini uyardı. Bakan Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Milletvekili Ataş, “Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarına küpe takmayan yetiştiricilere, ellerindeki küpesiz hayvanlara küpe bildirimi yapmaları için 3 Kasım 2018 tarihinde yayınlanan yönetmelik ile küpe affı getirilmiştir. Yetiştiricilerimiz bu aftan faydalanmış olsa da o tarihten itibaren belirlenmeyen sebeplerden dolayı küçükbaş ve büyükbaş yetiştiricilerimizin ellerinde küpesiz hayvanlar yığılmaya başlamış, üreticilerimiz istenmeyen ve beklenmeyen sorunlar ile karşı karşıya kalmışlardır. Yetiştiricilerimiz hayvanları kestiremediklerinden şikayet etmekte ve kendilerine kaçakçı gibi muamele edildiğini söylemektedirler. Pandemi ve döviz kurlarının artışından dolayı zor günler geçiren yetiştiricilerimize bu dönemde destek olmak gerekmektedir.”ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, önergesinde ayrıca Bakan Pakdemirli’den şu sorularına yanıt istedi: Küpe affıyla ilgili bir çalışma yapılmakta mıdır? Küpe kayıt dışılığının önlenmesi için bir çalışma yapılmakta mıdır? Küpesiz küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kayıt altına alınabilmeleri için bir çalışma var mıdır?

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157